Перейти до основного матеріалу

Завантажте заповнені по графіку п'ятиденного робочого тижня (8 год. щодня) табелі обліку робочого часу на весь 2024 рік в форматі Excel з формулами.

Табелі складені з врахуванням дії воєнного стану!

Індексація сумісників

Друкувати

Працюю у ВНЗ, що має статус «національний» на посаді спеціаліста, має надбавку за складність і напруженість 50% до посадового окладу, з 01.09.2011 р. по 30.06.2012 року встановлено педнавантаження 0,25 ст. старшого викладача ( в грошовому еквіваленті це 600,0 грн.)
Чи правомірні дії бухгалтерії Вузу щодо не нарахування мені сум індексації за вересень та жовтень 2011 року? Пояснюють збільшенням грошового доходу, що перевищує суму можливої індексації.
Моє педнавантаження не постійно, а на визначений термін.
Відповідно до п. 2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. N 1078, індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема оплата праці, яка включає оплату праці за виконану роботу згідно з тарифними ставками (окладами) і відрядними розцінками, доплати, надбавки, премії, гарантійні та компенсаційні виплати, передбачені законодавством, а також інші компенсаційні виплати, що мають постійний характер.

Допоможіть будь лака, у наших

Допоможіть будь лака, у наших працівників була встановленна надбавка за високі досягнення в праці у листопаді та у грудні 2012 року за рахунок економії фонду оплати праці. Я зрозуміла з вище сказаного,що вона має разовий характер і індексацію можна проводоти далі. Але коли прийде перевірка на що мене спиратися, щоб їм це довести. Адже надбавка за високі досягнення в праці передбачена чинним законодавством і є обєктом індексації.

Допоможіть, зверталася вже на

Допоможіть, зверталася вже на декілька форумів, але так відповіді на своє запитання щодо індексації сумісників не отримала!!!Працюю у ВНЗ, що має статус «національний» на посаді спеціаліста, має надбавку за складність і напруженість 50% до посадового окладу, з 01.09.2011 р. по 30.06.2012 року встановлено педнавантаження 0,25 ст. старшого викладача ( в грошовому еквіваленті це 600,0 грн.)Чи правомірні дії бухгалтерії Вузу щодо не нарахування мені сум індексації за вересень та жовтень 2011 року? Пояснюють збільшенням грошового доходу, що перевищує суму можливої індексації.
Моє педнавантаження не постійно, а на визначений термін.
Відповідно до п. 2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. N 1078, індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема оплата праці, яка включає оплату праці за виконану роботу згідно з тарифними ставками (окладами) і відрядними розцінками, доплати, надбавки, премії, гарантійні та компенсаційні виплати, передбачені законодавством, а також інші компенсаційні виплати, що мають постійний характер.

Ніде в законодавстві не

Ніде в законодавстві не визначено терміну "доходи разового характеру", тому зазвичай вважається, що надбавки, які встановлені на термін понад 3 місяці є постійними. У вашому випадку надбавка встановлена на 10 місяців і тому складно її вважати разовою.

Проте варто звернути увагу, що в разі тимчасового призупинення виплати надбаки, а потім її поновлення місяць поновлення не вважається базовим. Наприклад, якщо вам із вересня 2012 року знову встановлять надбавку\доплату за педнавантаження, то вересень 2012 року не буде вважатися базовим місяцем.

що мають постійний характер -

що мають постійний характер - ніде немає переліку таких надбавок і доплат, а також визначення "постійний характер". Тому з огляду на бухгалтерську практику підвищення доходу на термін, більший за 3-4 місяці вважається постійним, хоча і стоїть дата закінчення дії доплати.

Ви особисто як вважаєте - доплата терміном 10 місяців може вважатися постійною? А якщо вам цю доплату продовжать з 01.07.2011?

Доплату не продовжать з

Доплату не продовжать з 01.07.2011, тому що буду звільнена з посади старшого викладача з 01.07.2011. А з 01.09.2012 р. сумісництва-педнавантаження не буде, тож і доплати не буде.

добрий день допоможіть

добрий день допоможіть будьласка Працював головним агрономом із 19.11.2007 року по 03.04.2011 року. Базисний місяць індексації жовтень 2008 року. Місячний посадовий оклад головного агронома у квітні 2011 року становив 1081 грн. . З 04.04.2011 року призначений на посаду директора по контракту із 04.04.2011 по 03.04.2012 року. Заробітна плата директору нараховується виходячи із:
- посадового окладу, який у квітні м-ці 2011 р. становив 1231 грн;
- встановленої надбавки до посадового окладу за складність і напруженість в роботі за рахунок бюджетних коштів в межах встановленого фонду заробітної плати в розмірі 50% посадового окладу за фактично відпрацьований час.
У разі несвоєчасного виконання завдань, визначених контрактом надбавка скасовується або ж зменшується.
Який базисний місяць проведення індексації - жовтень 2008р., чи квітень 2011р ?

надбавки до посадового окладу

надбавки до посадового окладу за складність і напруженість в роботі за рахунок бюджетних коштів в межах встановленого фонду заробітної плати в розмірі 50% посадового окладу за фактично відпрацьований час є постійною надбавкою. Порядком проведення індексації вказано, що тимчасове припинення надання надбавки, а потім поновлення не дає підстав вважати місяць поновлення базовим для нарахування індексації. Сума індексації в квітні 2011 (із врахуванням базового місяця жовтень 2008 та окладу 1081 грн) складала б 281.28 грн. Сума підвищення доходу в квітні 2011 склала 1231 + 1231 × 50% - 1081 = 465,5 грн - більша за суму індексації.
Тому базовим буде квітень 2011 року.

Мій бухгалтер по з/пл.

Мій бухгалтер по з/пл. відповів що дохід більше, ніж сума індексації. Бухгалетри ВНЗ хочу почути Вашу думку. Дякую.

Тільки одна проблема - дохід

Тільки одна проблема - дохід не постійний, а має дату початку та дату закінчення, тому не може включатися в суму доходів для нарахування індексації, і, відповідно, для визначення базового місяця.

Якщо доплата встановлена на

Якщо доплата встановлена на термін більше 6 місяців то наврядчи її можливо віднести до разових виплат, а якщо доплата діє протягом трималого терміну то вона впливає на визначення базового місяця, так як відноситься до ФОП.

Ваша позиція абсолютно вірна.

Ваша позиція абсолютно вірна. Цікаво, що кажуть на це бухгалтери вашого ВНЗ?

Додати новий коментар

CAPTCHA
Введіть літери з картинки для захисту від спаму (лише англійські малі літери)