Перейти до основного матеріалу

Матеріальна допомога на оздоровлення

Підкажіть, будь ласка, як правильно нарахувати матеріальну допомогу на оздоровлення державному службовцю в розмірі середньомісячної заробітної плати – мене цікавить для розрахунку береться заробітна плата за попередніх 12 місяців чи 2 місяці?

 

Доброго дня!!!Підскажіть будь

Доброго дня!!!Підскажіть будь ласка,я держслужбовець, чи можу я взяти матеріальну якщо працюю 9 місяців, і на скільки днів???Чи може тоді як мине рік???

Педагог використовує частину

Педагог використовує частину відпустки 22 дні(із 56). Чи можна ій виплатити матеріальну допомогу в повному обсязі?

Скажіть будь- ласка,

Скажіть будь- ласка, помічники вихователів повинні отримувати кошти на оздоровлення?

Доброго вечора! Пропрацювавши

Доброго вечора! Пропрацювавши в одній державній установі при звільненні у 2014 році,отримала відпускні та матеріальну допомогу на оздоровлення.У цьому ж році пропрацювавши 6 місяців в іншій державній установі хочу піти у часткову відпустку з виплатою матеріальної допомоги.Підскажіть будь-ласка чи це можливо, а саме виплата матеріальної допомоги.Дякую.

Чи виплачуєтья матеріальна

Чи виплачуєтья матеріальна допомога на оздоровлення якщо відпрацьовано на підприємстві 7 місяців?

Терміново, будь ласка. Як

Терміново, будь ласка. Як нарахувати матеріальну допомогу на оздоровлення, якщо працівниця перед тим була у відпустці у зв'язку з вагітністю і пологами.

якщо я з 01.02.2014по

якщо я з 01.02.2014по 07.05.2014р.на лікарняному а з 08.09.2014йду о основну відпустку за які місяці буде братися розрахунок матеріальної допомоги до лютого2014 була робота?

Скажіть будь-ласка, чи можна

Скажіть будь-ласка, чи можна виплачувати матеріальну допомогу на оздоровлення разом із додатковою відпусткою за вислугу років?

Щось я не зрозумів, яка

Щось я не зрозумів, яка середньомісячна заробітна плата?
У чинному ЗУ "Про державну службу" сказано:
Стаття 35. Державним службовцям надається щорічна відпустка ... з виплатою допомоги для оздоровлення у розмірі посадового окладу.
Чи може держслужбовці працюють на виробництві і отримують гроші не лише з бюджету, тому керівництво може дати їм із власних (зароблених) установою коштів додаткову мат. допомогу?
Чи може скажете - це добро із економії зарплати? А де тоді справледливість, коли у квітні є економія і дали більшу допомогу, а в серпні - нема економії, нема з чого давати більшу допомогу на оздоровлення?

Відповідно до статті 35

Відповідно до статті 35 Закону України “Про державну службу” допомога для оздоровлення виплачується у розмірі посадового окладу при наданні державним службовцям щорічної відпустки. Тобто, зазначена виплата в розмірі посадового окладу є обов’язковою.

Постановою Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 № 268 керівникам органів виконавчої влади та інших органів надано право в межах установленого фонду оплати праці надавати працівникам цих органів допомогу для оздоровлення при наданні щорічної відпустки у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати.

Враховуючи викладене, питання щодо виплати державним службовцям допомоги для оздоровлення понад розмір посадового окладу, але не більше їх середньомісячної заробітної плати, вирішується керівником відповідного органу виходячи з обсягу установленого фонду оплати праці.

Згідно з п.п. 3 п. 2

Згідно з п.п. 3 п. 2 постанови КМУ "Про впорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів" від 09.03.2006 р. №268 державним службовцям матеріальна допомога на оздоровлення надається в розмірі, що не перевищує середньомісячну заробітну плату працівника.

Розрахунок середньої заробітної плати в усіх випадках її збереження (крім випадків оплати часу відпусток) відповідно до п. 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 р. №100 (далі — Порядок №100), здійснюється виходячи з виплат за останні 2 календарні місяці, що передують події, з якою пов'язана виплата.

Середньомісячну заробітну плату розраховують згідно з п. 8 Порядку №100 шляхом множення середньоденної заробітної плати на середньомісячну кількість робочих днів у розрахунковому періоді.

Середньоденна заробітна плата визначається діленням заробітної плати за фактично відпрацьовані робочі дні протягом 2 місяців на кількість відпрацьованих робочих днів за цей період.

Середньомісячна кількість робочих днів визначається діленням на 2 сумарної кількості робочих днів за останні 2 календарні місяці згідно із затвердженим графіком роботи установи, організації.

При визначенні сумарного заробітку за розрахунковий період враховуються виплати, наведені в п. 3 Порядку №100, та не враховуються виплати, зазначені в п. 4 цього Порядку.

До виплат, що враховуються при обчисленні середньої заробітної плати, належать премії, що не мають разового характеру.
Згідно з п. 3 Порядку №100 премії включаються до заробітку того місяця, на який вони припадають відповідно до розрахункової відомості із заробітної плати.

Якщо розрахункові місяці відпрацьовано повністю, то щомісячні премії враховуються в повній сумі в тому місяці, в якому вони нараховані. Інші види премій (квартальна, піврічна) включаються до заробітку в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.

Отже, Порядком №100 чітко визначено, що премії враховуються в місяці, в якому вони нараховані згідно з розрахунковою відомістю на заробітну плату, незалежно від того, за який місяць цю премію нараховано.

Додати новий коментар

CAPTCHA
Введіть літери з картинки для захисту від спаму (лише англійські малі літери)