Завантажте заповнені по графіку п'ятиденного робочого тижня (8 год. щодня) табелі обліку робочого часу на весь 2024 рік в форматі Excel з формулами.
Табелі складені з врахуванням дії воєнного стану!
Процедуру припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця (далі – ФОП) можна умовно розділити на 3 етапи:
- прийняття рішення про припинення підприємницької діяльності та внесення державним реєстратором до державного реєстру запису про рішення фізичної особи щодо припинення підприємницької діяльності;
- проведення перевірки органом Міндоходів, отримання довідки про відсутність заборгованості з податків та єдиного внеску;
- внесення державним реєстратором до Єдиного державного реєстру запису про припинення підприємницької діяльності фізичної особи.
Перший етап
У разі прийняття ФОП рішення про припинення підприємницької діяльності такий ФОП повинен розпочати процедуру припинення діяльності з подання державному реєстратору за місцем своєї реєстрації таких документів:
- заяви про припинення підприємницької діяльності, заповненої українською мовою, за формою затвердженою наказом Міністерства юстиції України від 17.04.2013 р. №730/5;
- нотаріально засвідченої довіреності, у випадку, якщо документи подаються представником ФОП.
Зазначені документи можна надіслати державному реєстратору рекомендованим листом з описом вкладення.
У разі особистого подання документів ФОП при собі слід обов'язково мати паспорт, а представнику ФОП - нотаріально завірену довіреність з правом підпису документів та вчинення дій з припинення підприємницької діяльності ФОП.
Державний реєстратор не пізніше наступного робочого дня з дати надходження зазначених документів зобов'язаний внести до Єдиного державного реєстру запис про рішення щодо припинення ФОП підприємницької діяльності із зазначенням відомостей про порядок та строк заявляння кредиторами своїх вимог і в той самий день передати органам статистики, доходів і зборів, Пенсійного фонду України повідомлення про внесення такого запису.
Повідомлення про внесення запису до Єдиного державного реєстру про рішення ФОП щодо припинення нею підприємницької діяльності публікується у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації. Мета публікації - виявлення кредиторів фізичної особи - підприємця для пред'явлення до останнього своїх грошових вимог у двомісячний термін від дня публікації. Максимальний термін виявлення кредиторів при ліквідації СПД не може перевищувати 3 місяці.
Другий етап
Для отримання довідки про відсутність заборгованості з податків і єдиного внеску ФОП слід подати до органу Міндоходів за місцем своєї реєстрації такі документи:
- заяву про припинення платника податків (форма №8-ОПП) за власним бажанням ФОП;
- оригінали та завірені податковою інспекцією копії всіх раніше отриманих в податковій документів (патенти, свідоцтва, довідки форми №4-ОПП, інші документи), які підлягають обов'язковому поверненню до органу Міндоходів.
Після одержання зазначених документів орган Міндоходів призначає позапланову перевірку, яка має бути проведена в межах одного місяця.
По завершенні перевірки у разі відсутності у ФОП заборгованості з податків і зборів, єдиного внеску орган Міндоходів видає підприємцю довідку про відсутність заборгованості з податків і зборів (форма №22-ОПП), довідку про відсутність заборгованості з єдиного внеску (форма 3-ЄСВ), які дійсні протягом двох місяців з дати їх реєстрації.
Третій етап
ФОП, не раніше ніж через два місяці з моменту публікації оголошення про припинення діяльності, у разі відсутності заборгованості перед кредиторами (бюджетом, постачальниками і т.д.), подає держреєстратору такі документи:
- реєстраційну картку на проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця (форма №12);
- довідки органу Міндоходів про відсутність заборгованості з податків і зборів (форма №22-ОПП) та з єдиного внеску (форма 3-ЄСВ).
Не пізніше наступного дня після прийняття зазначених документів державний реєстратор зобов'язаний видати (надіслати рекомендованим листом) ФОП або його представнику повідомлення про проведення реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП. З моменту оформлення такого повідомлення реєстрація ФОП вважається скасованою.
Органи статистики, доходів і зборів, Пенсійного фонду України, на підставі отриманих від державного реєстратора повідомлення та відомості з реєстраційної картки про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності ФОП самостійно знімають з обліку такого підприємця.
Порядок державної реєстрації припинення підприємницької діяльності затверджений Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" від 15.05.2003 р. №755-ІV та викладений в "Порядку обліку платників податків і зборів", затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 р. №1588.
Додати новий коментар