Перейти до основного матеріалу

За зарплату в конвертах штрафуватимуть також і працівників-порушників

Друкувати

У вівторок, 31 серпня, у Федерації роботодавців України (ФРУ) оприлюднено три допрацьовані законопроекти Кабміну про легалізацію зарплат і відносин працедавців із найманими працівниками. Три з чотирьох законопроектів загалом узгоджені Міністерством соціальної політики (окрім Проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо мінімальних розмірів оплати праці та гарантій їх забезпечення)").

Доопрацьовані документи передбачають запровадження штрафів для найманих працівників у розмірі 10 — 20 н.м.д.г. (170 — 340 грн.) за виконання трудових зобов’язань без оформлення трудових відносин.

Крім того, зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення передбачають відповідальність керівництва підприємств за нелегальне надання роботи, у т.ч. іноземцям без наявності дозволу на працевлаштування. Штраф становитиме 50 — 250 н.м.д.г. (850 — 4250 грн.), а сама компанія за таке порушення трудового законодавства повинна буде сплатити 35 мінімальних зарплат за кожного неоформленого працівника (35,14 тис. грн.).

Крім того, законопроекти передбачають перегляд санкцій за порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, зарплат або їх виплату не в повному обсязі. Порівняно з чинними санкціями максимальний розмір санкцій збільшується з 100 до 150 н.м.д.г. (з 1700 до 2550 грн.).

Нагадаємо, що згідно законодавства виплачувати пенсію (і перераховувати всі нараховані податки) необхідно двічі на місяць.

Додати новий коментар

CAPTCHA
Введіть літери з картинки для захисту від спаму (лише англійські малі літери)