Перейти до основного матеріалу

Завантажте заповнені по графіку п'ятиденного робочого тижня (8 год. щодня) табелі обліку робочого часу на весь 2024 рік в форматі Excel з формулами.

Табелі складені з врахуванням дії воєнного стану!

Індексація сумісникам

Друкувати

Мінсоцполітики у листі №434/10/136-12 від 12.11.2012 р. повідомляє, що у разі підвищення розмірів мінімальної зарплати, пенсії, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування, стипендій, а також у разі зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів місяць, в якому відбулося підвищення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення. Індексація грошових доходів, отриманих громадянами за цей місяць, не провадиться. З наступного місяця здійснюється обчислення наростаючим підсумком індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації.

Отже, якщо у працівника відбувається підвищення грошового доходу за рахунок зростання доходу, включаючи сумісництво, то місяць такого підвищення вважається базовим при проведенні індексації. У випадку, якщо сумісництво має тимчасовий характер, на думку Мінсоцполітики, немає підстав для зміни базового місяця при проведенні індексації.

Проте в даному випадку постає питання: якщо сумісництво не на цьому ж підприємстві, то працівник не зобов'язаний повідомляти про підвищення заробітної плати на роботі за сумісництвом роботодавця із основного місця роботи. Крім того, базові місяці на основній роботі та на роботі за сумісництвом можуть бути різні (різні дати прийняття на роботу, оклад і т.п.).

Виходить, даний лист стосується роботодавців, у яких один працівник працює як на основній роботі, так і оформлений на роботі за сумісництвом.

Додати новий коментар

CAPTCHA
Введіть літери з картинки для захисту від спаму (лише англійські малі літери)