Перейти до основного матеріалу

Мінсоцполітики роз'яснило деякі аспекти перенесення робочих днів на вихідні

Друкувати

Відповідно до Кодексу законів про працю уряд може рекомендувати керівникам підприємств, установ та організацій перенести вихідні та робочі дні для працівників, яким встановлено 5-денний робочий тиждень з двома вихідними днями. Про перенесення робочих днів у 2012 році прийнято розпорядження КМУ від 28 листопада 2011 року №1210-р, згідно з яким робочий день п'ятниці 29 червня переноситься на суботу 7 липня у зв'язку зі святкуванням Дня Конституції України.

Оскільки таке розпорядження носить рекомендаційний характер, роботодавець сам вирішує питання про перенесення робочих днів. Він може перенести робочі дні так, як рекомендує КМУ, або ж на інші дні, а також може взагалі не переносити робочі дні, відзначає Мінсоцполітики в листі №155/13/133-12.

Прийняте роботодавцем рішення про перенесення робочих днів змінює графік роботи та норму тривалості робочого часу в місяцях, в яких запроваджено перенесення робочих днів. Проте дане рішення не призводить до зменшення тривалості робочого часу протягом року, фонду заробітної плати, обсягів виробництва, надходжень бюджетних коштів і т.п.

Тривалість встановленого робочого дня в суботу повинна дорівнювати тривалості робочого дня, за який проводиться відпрацювання.

Відсутність працівника на роботі у встановлений робочий день без поважної причини може кваліфікуватися як прогул, з поважної причини - повинно підтверджуватися відповідним документом.

Додати новий коментар

CAPTCHA
Введіть літери з картинки для захисту від спаму (лише англійські малі літери)