Перейти до основного матеріалу

Працюючі студенти мають право на податкову соціальну пільгу

Друкувати

Відповідно до пп. 169.1.3 п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу України (ПКУ) та з урахуванням норм абз. 1 пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 цього кодексу студент має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі 150% суми пільги, визначеної п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу.

Разом з тим податкову соціальну пільгу не може бути застосовано до заробітної плати, яку платник податку протягом звітного податкового місяця отримує одночасно з доходами у вигляді стипендії, грошового чи майнового (речового) забезпечення учнів, студентів, аспірантів, ординаторів, ад’юнктів, військовослужбовців, що виплачуються з бюджету.

Таким чином, якщо студент отримує стипендію з бюджету, податкова соціальна пільга до зарплати такого платника податку не застосовується.

Але якщо студент не отримує стипендію або отримує спонсорську стипендію і одночасно з навчанням працює та одержує заробітну плату, то такий студент має право на застосування податкової соціальної пільги у розмірі 705,75 грн за умови, що розмір його заробітної плати на місяць не перевищує 1320 грн. При цьому він повинен надати працедавцю довідку з навчального закладу про те, що він там навчається та не одержує стипендію з бюджету.

Син отримує пенсію по втраті

Син отримує пенсію по втраті годувальника. Він студент денної форми навчання вищого навчального закладу. Чи збережеться за ним пенсія, якщо він офіційно влаштується на роботу?

Ваш син вважається

Ваш син вважається непрацездатним, навіть влаштувавшись на роботу - оскільки виключень для працюючих студентів на денній формі немає в Законі (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1058-15#Text)

Стаття 36. Умови призначення пенсії у зв'язку з втратою годувальника
...
2. Непрацездатними членами сім'ї вважаються:
...
Діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах (у тому числі у період між завершенням навчання в одному із зазначених навчальних закладів та вступом до іншого навчального закладу або у період між завершенням навчання за одним освітньо-кваліфікаційним рівнем та продовженням навчання за іншим за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців), - до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, та діти-сироти - до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні;

Стаття 38. Період, на який призначається пенсія у зв'язку з втратою годувальника. Зміна розміру пенсії
1. Пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається на весь період, протягом якого член сім'ї померлого годувальника вважається непрацездатним згідно із частиною другою статті 36 цього Закону, ...

Але це лише моя думка. Краще проконсультуйтесь на гарячій лінії ПФУ https://www.pfu.gov.ua/zk/254-kontakt-tsentr-pensijnogo-fondu-ukrayiny/

Доброго вечора!У мене таке

Доброго вечора!У мене таке питання:я являюсь студенткою денної форми навчання чи можу я отримувати соціальну стипендію і що для цього потрібно?

Доброго вечора,я студентка

Доброго вечора,я студентка ,отримую стипендію.Працюю в державній музичній школі.Чи маю право на ПСП ?В бухгалтерії сказали ,що маю.Цікава Ваша думка,дякую.

На мою думку, ви не маєте

На мою думку, ви не маєте права на податкову соціальну пільгу, якщо отримуєте стипендію із державного бюджету

169.2.3. Податкова соціальна пільга не може бути застосована до:
...
заробітної плати, яку платник податку протягом звітного податкового місяця отримує одночасно з доходами у вигляді стипендії, грошового чи майнового (речового) забезпечення учнів, студентів, аспірантів, ординаторів, ад'юнктів, військовослужбовців, що виплачуються з бюджету;

Добрий день.Моя сестра

Добрий день.Моя сестра студенка,навчалась на денній формі навчання,але не "витягнула" середній бал і втратила стипендію.Чи можуть багатодітні отримувати якусь стипендію?

Доброго дня,скажіть будь

Доброго дня,скажіть будь ласка,якщо в мене буде робота з офіційним працевлаштуванням,чи отримуватиму я стипендію?

Щиро Дякую Вам

Щиро Дякую Вам

Доброго дня! Підскажіть будь

Доброго дня! Підскажіть будь ласка чи має право сумісник на застосування податкової соціальної пільги, якщо його сукупний дохід становить по 1147 грн. і утримує 2-х дітей до 18 р.

Сумісник буває різний -

Сумісник буває різний - внутрішній і зовнішній. Для внутрішнього сумісника береться його сукупний дохід по двох посадах (є лист Мінпраці з даного приводу), а для зовнішнього - якщо написана заява на застосування пільги (рішення про місце роботи, де застосовується пільга, повинен приймати сам працівник). Немає заяви + копії свідоцтв про народження дітей - ПСП не застосовується.

Я студентка заочної форми на

Я студентка заочної форми на контракті, ніде не працюю, втратила годувальника, чи можу я отримувати пенцію?

Тыльки діти до 18 років і

Тыльки діти до 18 років і студенти ДЕННОЇ форми навчання мають право на пенсію.

Я студентка 5 курсу, чи можу

Я студентка 5 курсу, чи можу я працювати в держ. установі, за умови індивідуального графіку? Чи це можливо лише за умови переходу на заочне відділення?

Можете, тільки не на повну

Можете, тільки не на повну ставку.

Доброго вечора. Я учениця

Доброго вечора. Я учениця проф.тех.училища, яка отримую стипендію. Якщо я зареєструюсь приватним підприємцем чи збережеться моя стипендія. Дякую!

Збережеться, звичайно.

Збережеться, звичайно.

Доброго Дня. Скажіть, будь

Доброго Дня. Скажіть, будь ласка, чи зможу я надалі отримуваті стипендію якщо зареєструюсь приватним підприємцем?

Зможете. Ніде не вказано

Зможете. Ніде не вказано обмеження в отриманні стипендії підприємцям

Доброго дня! Я

Доброго дня!
Я студентка,навчаюся за державним замовленням і отримую стипендію.Одночасно працюю на 0,5ставки у держустанові.
Чи можу я отримувати ПСП?

Ні, не можете, оскільки

Ні, не можете, оскільки отримуєте стипендію із бюджету. В законі вказано, що право на ПСП мають студенти, які не отримують стипендії із бюджету.

Добрый день! Я студентка

Добрый день! Я студентка заочного отделения 5 курс, работаю в гос.учреждении, моя з/п 1735 грн, на какие льготы я имею право

На податкову соціальну пільгу

На податкову соціальну пільгу ви права не маєте, оскільки ваша з\п перевищує граничну суму (в 2013 році це 1610 грн, в 2014, думаю, буде 1710 грн.

Учень 2 го курсу ліцею

Учень 2 го курсу ліцею проходить практику на підприємстві чи має соціальну пільгу 150 % ДЯКУЮ

Має, якщо напише заяву і

Має, якщо напише заяву і додасть довідку з навчального закладу, що дійсно навчається і не отримує стипендії із бюджету.

Доброго дня!Я студентка

Доброго дня!Я студентка заочного відділення на контрактній формі, з 06.09.2013р. перебуваю у декретній відпустці, чи маю я право на якусь допомогу чи ПСП.

ПСП застосовується до доходу

ПСП застосовується до доходу у вигляді заробітної плати. Зараз ви такої не отримуєте, оскільки перебуваєте в декретній відпустці. Щодо інших допомог - є соціальні допомоги при народженні дитини, допомога по догляду за дитиною до 3-х років, допомога малозабезпеченим та одиноким матерям. Ці всі допомоги призначаються на основі документів, які ви подаєте до управління праці та соціального захисту населення.

Доброго дня, я навчаюся на

Доброго дня,
я навчаюся на заочному відділенні, зарплата складає 1230 грн, яка сума повинна бути після зарахування ПСП?

Якщо ви писали заяву на

Якщо ви писали заяву на застосування ПСП, то пільга, відповідно, застосовуватися не буде. Якщо заява написана, то перевірити розмір податків із будь-якої суми и можете в розділі Перевір свою зарплату цього сайту, вказавши відповідний розмір пільги (для вас - 150%)

Посоветуйте! Я студентка

Посоветуйте! Я студентка второго курса заочной формы обучения, контрактник. Недавно устроилась в гос.учереждение на работу. Скажите пожалуйста, имею ли я право на какие то льготы? Заранее спасибо!

Якщо не отримуєте стипендію

Якщо не отримуєте стипендію із бюджету, то маєте право на податкову соціальну пільгу 150%, якщо ваша заробітна плата не перевищує 1610 грн (2013 рік)

чи може студент на державный

чи може студент на державный формы навчання,але заочник отримувати степендыю?

Може, ситуації різні бувають.

Може, ситуації різні бувають.

Підскажіть, будь-ласка я

Підскажіть, будь-ласка я навчаюсь на заочному відділені на державному замовленні, але стипендію не получаю. Моя з.п 1490 грн. Яку я можу получити пільгу? І в якому розмірі?

Право на ПСП ви маєте як

Право на ПСП ви маєте як студент 150%. Для застосування пільги потрібно написати заяву та додати довідку із навчального закладу про те, що ви дійсно там навчаєтесь та не отримуєте стипендії. Розмір пільги для вас становить 860,25 грн.

Добрый день! я получаю пенсию

Добрый день! я получаю пенсию по утрате кормильца...мне 22 года, учусь на бюджете и хочу устроиться официально на работу, у меня вопрос: потеряю ли я пенсию или нет? спасибо!

Нет,пенсию ты не потеряешь,

Нет,пенсию ты не потеряешь, пока ты учишься, потеряшеь когда учеба закончится, но пенсия за тобой сохранится если ты инвалид. Написано лично с себя!

Стаття 38. Період, на який

Стаття 38. Період, на який призначається пенсія у зв'язку з
втратою годувальника. Зміна розміру пенсії

1. Пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається на
весь період, протягом якого член сім'ї померлого годувальника
вважається непрацездатним згідно із частиною другою статті 36
цього Закону
, а членам сім'ї, які досягли пенсійного віку,
передбаченого статтею 26 цього Закону, - довічно.

Відповідно до ст. 36 Закону

Відповідно до ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058 від 09.07.2003 р. пенсія у зв'язку із втратою годувальника призначається дітям померлого годувальника, які не досягли 18 років.
Зазначена пенсія також призначається дітям, які навчаються (з часу зарахування, коли починається навчальний рік) за денною формою навчання у вищих навчальних закладах І—IV рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладах,— до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.
Пенсія по втраті годувальника студентам виплачується упродовж навчання (і під час канікул).
Двічі на рік на початку кожного семестру до місцевого пенсійного органу надається довідка з навчального закладу про те, що особа навчається на денній формі навчання.

Також звертаю увагу, що відповідно до статті 60 Закону – 2262 пенсіонери зобов’язані повідомляти органам пенсійного забезпечення про обставини, що спричинять зміну розміру пенсії або припинення її виплати. У Вашому випадку це – повідомлення про своє працевлаштування. В разі невиконання цього обов’язку і одержання у зв’язку з цим зайвих сум пенсії пенсіонери повинні відшкодувати органу пенсійного забезпечення заподіяну шкоду. Суми пенсій, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку пенсіонера, можуть бути повернуті пенсіонером добровільно або стягуються на підставі рішень органу, який призначає пенсію, чи суду.

Сказати однозначно, припиниться вам виплата чи ні, я не можу, для цього краще звернутись до відділення ПФУ за місцем вашої реєстрації чи на "гарячу лінію" ПФУ 0800503753

Доброго дня! підкажіть будь

Доброго дня! підкажіть будь ласка, я приватний підприємець , в мене 1 найманий працівник з окладом 1147 грн. Вчора в податковій мені сказали, що потрібно нараховувати зарплату йому на 1% більше від мінімальної.Де це написано?Тоді потрібно робити індексацію?

Також рекомендую вам порадити

Також рекомендую вам порадити працівнику написати заяву на податкову соціальну пільгу - тоді з його зарплати ви будете менше утримувати ПДФО. Вам немає різниці, а працівнику сума на руки буде більша.

Податкова рекомендує так

Податкова рекомендує так робити, оскільки (негласно) роботодавці, які виплачують мінімальну заробітну плату, автоматично підпадають під категорію ризикових щодо уникання оподаткування, тому й рекомендують вам сплачувати трохи більшу зарплату.

Індексація нараховується всім працівникам незалежно від окладу, тому в залежності від базового місяця працівника, його заробітної плати та індексів інфляції потрібно нараховувати йому індексацію. Суму індексації можете дізнатись в розділі Калькулятор індексації даного сайту.

мій оклад складає 1182

мій оклад складає 1182 грн/місяць, маю двой дітей до 18 років. на який розмір пільги я маю право?

маєте право на пільгу на двох

маєте право на пільгу на двох дітей до 18 років. При такій заробітній платі ПДФО при застосуванні пільги буде рівне нулю.

Я туднет і отримую стипендію.

Я туднет і отримую стипендію. Чи можу я пітина державну роботу і отримувати одночасно і стипендію і зарплату?

Загалом, ні. Зазвичай режим

Загалом, ні. Зазвичай режим робочого часу в державній службі співпадає із режимом навчання у навчальному закладі. Більш детельно -
http://kadrovik.ua/content/pratsya-os-b-yak-po-dnuyut-stats-onarnu-formu...

Добрый день! я получаю пенсию

Добрый день! я получаю пенсию по утрате кормильца...мне 19 лет, сейчас собираюсь идти учится дальше (на бюджет со стипендией) и хочу устроиться официально на работу, у меня вопрос: потеряю ли я пенсию или нет? спасибо!

Стаття 38. Період, на який

Стаття 38. Період, на який призначається пенсія у зв'язку з
втратою годувальника. Зміна розміру пенсії

1. Пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається на
весь період, протягом якого член сім'ї померлого годувальника
вважається непрацездатним згідно із частиною другою статті 36
цього Закону, а членам сім'ї, які досягли пенсійного віку,
передбаченого статтею 26 цього Закону, - довічно.

Тобто, якщо почнете працювати - будете працездатною особою і пенсію отримувати не будете.

Доброго дня!! Я навчаюсь у

Доброго дня!!
Я навчаюсь у професійному училищіна денному та працюю. Чи маю я право отримувати стипендію (272 грн) при мінімальній заробітній платі?

Чи маю я право на податкову

Чи маю я право на податкову пільгу, у звязку з тим, що оплачую навчання мого сина на зочному, якому 23 роки, і який навчається ще паралельно на стаціонарі на бюджетній формі?
Дякую!

Чи маю я право на ПСП, якщо

Чи маю я право на ПСП, якщо перебуваю у декретній відпустці по догляду за дитиною до 3-х років? Студентка заочної форми навчання, на контрактній основі.

Додати новий коментар

CAPTCHA
Введіть літери з картинки для захисту від спаму (лише англійські малі літери)