Перейти до основного матеріалу

Граничний розмір доходу, який дає право на ПСП самотній матері, збільшується відповідно до кількості дітей

Друкувати

Чи збільшується граничний розмір доходу самотньої матері, який дає право на отримання податкової соціальної пільги, відповідно до кількості дітей?

Відповідно до пп. "а" пп. 169.1.3 ст. 169 розділу IV ПКУ від 2 грудня 2010 року №2755-VІ зі змінами та доповненнями з урахуванням норм абзацу першого пп. 169.4.1 ст. 169 ПКУ платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі, що дорівнює 150 відсоткам суми пільги, визначеної пп. 169.1.1 ст. 169 ПКУ, який є одинокою матір’ю (батьком), вдовою (вдівцем) або опікуном, піклувальником — з розрахунку на кожну дитину віком до 18 років.
Згідно з пп. 169.4.1 ст. 169 ПКУ податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, чинного для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн (у 2011 році — 1320 грн).

При цьому граничний розмір доходу, який дає право на отримання ПСП одному з батьків у випадку та у розмірі, передбачених пп. 169.1.2 та пп. "а" і "б" пп. 169.1.3 ст. 169 ПКУ, визначається як добуток суми, визначеної в абзаці першому пп. 169.4.1 ст. 169 ПКУ, та відповідної кількості дітей.

Враховуючи вищевикладене, граничний розмір доходу, який дає право на отримання ПСП самотній матері, визначається як добуток суми, визначеної в абзаці першому пп. 169.4.1 ст. 169 ПКУ, та відповідної кількості дітей.

Управління оподаткування фізичних осіб ДПА у Харківській області

я самотня жінка працюю

я самотня жінка працюю ,зарплата грубого 5000грн, одна дитина віком 8років чи маю я право на допомогу. дякую

Добрий день. Отримувала

Добрий день. Отримувала допомогу,як "одинока мати" 385 грн. Не працюю .На біржі не стою.Чоловік також. Але вин зареєстрований ,як ПП. Чи буде допомога надалі?

Для точноЇ відповіді

Для точноЇ відповіді зверніться до вашого управління праці та соціального захисту населення

Я мати одиночка, маю одну

Я мати одиночка, маю одну дитину. Скажіть, який граничний розмір моєї зарплати для отримання соціальної податкової пільги?

1710 грн в 2014 році

1710 грн в 2014 році

Добрый день! подскажите

Добрый день! подскажите пожалуйста я одинокая мать у меня двойня им 23.01.14 будет 3 года.В 2012 г. собес мне отказал в письменной форме (отказ одинокой матери).Платят 850 грн на двоих. Обращялась к 3-м адвокатам никто не хочет браться.

На що саме Вам було

На що саме Вам було відмовлено в письмовій формі при зверненні до "совбезу"? Що ви претендували отримати?

Доброго дня! в мене статус

Доброго дня! в мене статус одинокої матері, я додаткових доходів не маю, також не маю ні земельної ділянки і т.д. чому мені платять на дитину по мінімуму??

Після подання документів на

Після подання документів на отримання соціальної допомоги соціальна служба приймає рішення про розмір допомоги. Можливо, у вас заробітна плата висока, тому й мінімальний розмір допомоги.

Допомога на дітей одиноким матерям, одиноким усиновителям (вдовам, вдівцям), матері (батьку) у разі смерті одного з батьків, шлюб між якими було розірвано до дня смерті, які мають дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою навчання у вищих навчальних закладах I – IV рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладах, — до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років) надається, у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Середньомісячний сукупний дохід сім’ї визначається згідно з Методикою обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, що затверджується наказом Мінпраці, Мінекономіки, Мінфіном, Мінмолодьспортом та Держкомстатом.

До складу сім’ї особи, що звертається за призначенням зазначеної допомоги, включаються чоловік (дружина); рідні, усиновлені та підопічні діти віком до 18 років, а також діти віком до 23 років, які навчаються за денною формою у вищих навчальних закладах I — IV рівня акредитації та професійно-технічних навчальних закладах і не мають власних сімей незалежно від місця проживання або реєстрації; неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи і проживають разом з батьками; непрацездатні батьки чоловіка та дружини, які проживають разом з ними і перебувають на їх утриманні у зв’язку з відсутністю власних доходів; жінка та чоловік, які проживають однією сім’єю, не перебувають у шлюбі, але мають спільних дітей.

Чи змінюється 3 01.12.2013

Чи змінюється 3 01.12.2013 граничний розмір доходу , який дає право отримання податкової пільги
?

Чи змінюється з 01.20.2013

Чи змінюється з 01.20.2013 граничний розмір доходу, який дає право отримання податкової соціальної пільги

Гранична сума встановлюється

Гранична сума встановлюється на цілий рік станом на 1 січня. При зміні мінімальної зарплати чи прожиткового мінімуму протягом року гранична сума та сума пільги не змінюється

Добрый вечер! Объясните,

Добрый вечер! Объясните, пожалуйста, имею ли я право на социальную налоговую льготу, если я работаю госслужащим, заработная плата около 2000 (+/- в зависимости от % премии), в разводе, имею двух детей - 11 и 6 лет? Когда задала этот вопрос на работе, мне ответили, что имею право только в том случае, если зарплата меньше прожиточного минимума. Благодарю за ответ!

На роботі у вас некомпетентні

На роботі у вас некомпетентні бухгалтери.

Право на ПСП ви маєте, якщо напишете заяву на застосування пільги як одинока мати (150%, пп. "а" п. 169.1.3 ст. 169 розділу IV ПКУ) і додасте копії свідоцтв про народження дітей та копію паспорту.

У вашому випадку гранична сума в 2013 році складає 1610 * 2 = 3220 грн, що більше вашої зарплати, тому ПСП застосовується. ПСП починає застосовуватися з місяця написання заяви та надання підвердних документів (вказав вище)

Підскажіть будь-ласка.Я

Підскажіть будь-ласка.Я одинока мати. 1 вересня дитині виповнилось 3 роки. 2 вересня я оформилась на роботу зарплата 1100грн.Собез виплатив за вересень 340 грн.Я маю право на соціальну допомогу?Якщо я до вересня получала 1300 грн...

Допомога на дітей одиноким

Допомога на дітей одиноким матерям ... надається, у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Середньомісячний сукупний дохід сім’ї визначається згідно з Методикою обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, що затверджується наказом Мінпраці, Мінекономіки, Мінфіном, Мінмолодьспортом та Держкомстатом.

Мінімальний розмір допомоги у 2013 році:
Діти віком до 6-ти років:

  • з 01.01.2013 - 291,60 грн.
  • з 01.12.2013 - 309,60 грн.

Максимальний розмір допомоги у 2013 році:
Діти віком до 6-ти років:

  • з 01.01.2013 - 486 грн.
  • з 01.12.2013 - 516 грн.

Тобто, до досягнення дитиною 3-х років ви ще додатково отримували допомогу по догляду за дитиною до трьох років в розмірі, що не перевищував прожитковий мінімум для сім'ї (визначається в управлінні праці та соціального захисту населення при подачі заяви на призначення всіх видів допомог), а коли дитині виповнилося 3 роки, ви втратили право на отримання цієї допомоги.

У мене статус одинокої

У мене статус одинокої мами.Дитина одна.З\п 1690грн. Чи маю я право на соціальну пільгу?

Ні, не маєте. Для

Ні, не маєте. Для застосування пільги з\п повинна бути не більш за 1500 грн (2012 рік) чи 1610 грн (2013 рік)

Добрий день!Маю доньку 13

Добрий день!Маю доньку 13 років, батько якої позбавлений батьківських прав ще в 2008 р. Дохід нарахований складає 3000 грн. Підкажіть, чи я являюсь одинокою матірю та чи маю я право на пільги при оподаткуванні зарплати? Дякую.

Одинока мати - це статус,

Одинока мати - це статус, який потрібно підтвердити документально - сходіть або зателефонуйте у ваш місцевий відділ соціального забезпечення і дізнайтесь детальніше про процедуру. Щодо пільг по оподаткуванню зарплати - ви такого права не маєте, оскільки заробітна плата повинна складати не більше 1500 грн * кількість дітей

у меня 4детей

у меня 4детей 1)13.10.1997р.н. 2) 22.12.2007р.н. 3) 13.01.2009р.н. 4)25.08.2011р.н. Скажить пожалуста яки виплати я повина отримувати от совбеца . катерина

Приведите пример ! Как

Приведите пример ! Как применять 100% на каждого ребенка?

Нехай є сім'я: чоловік

Нехай є сім'я: чоловік (зарплата 2500 грн), жінка (зарплата 2000 грн) та двоє дітей. Згідно ПКУ право на підвищену граничну суму для отримання пільги має лише один із подружжя. В даному випадку не має різниці, хто скористається цим правом, оскільки сума пільги буде складати 1071 грн (536,5 * кількість дітей). Гранична сума для одного з батьків теж множиться на кількість дітей (1500 * кількість дітей = 3000 грн.). Інший з подружжя права на ПСП не має, оскільки для нього гранична сума буде складати 1500 грн.

Додати новий коментар

CAPTCHA
Введіть літери з картинки для захисту від спаму (лише англійські малі літери)