Завантажте заповнені по графіку п'ятиденного робочого тижня (8 год. щодня) табелі обліку робочого часу на весь 2024 рік в форматі Excel з формулами.
Табелі складені з врахуванням дії воєнного стану!
Законодавці зробили гарний подарунок бухгалтерам до професійного свята – об’єднали всі соціальні внески в один з прийнятям Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”.
З 1 січня 2011 року кількість звітів до фондів зменшиться на 3 і, відповідно, зменшиться кількість витраченого часу та нервів в чергах при їх поданні.
Коротко про основні нововведення:
- розмір єдиного соціального внеску (ЄСВ) дорівнює сумі внесків до всіх фондів;
- адміністратором ЄСВ призначається Пенсійний фонд, інші фонди не розпускаються і отримують кошти від ПФУ в пропорціях встановлених Законом;
- запроваджується посвідчення застрахованої особи (п.8, ст.1 Закону) (термін впровадження посвідчень – протягом трьох років з дня набрання чинності законом, тобто до 01.01.2014р);
-
фізичні особи-підприємці на спрощеній системі оподаткування є платниками ЄСВ за найманих працівників та за себе (аналогічно умовам внесків до пенсійного фонду – не менше розміру збору з мінімальної зарплати, але не більше максимального оподатковуваного внесками розміру (15 мінімальних зарплат));
- платниками внеску також є особи, які забезпечують себе роботою самостійно – займаються незалежною професійною діяльністю, а саме: науковою, літературною, артистичною, художньою, освітньою або викладацькою, а також медичною, юридичною практикою, в тому числі адвокатською, нотаріальною діяльністю, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід безпосередньо від цієї діяльності, за умови, що такі особи не є найманими працівниками чи підприємцями;
-
визначено, що “Єдиний внесок не входить до системи оподаткування. Податкове законодавство не регулює порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску“. Можливо це спроба уникнути норми “конфлікту інтересів”, що передбачено Законом України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000р. №2181-ІІІ або інших нормативних документів, що регулюють податкову систему;
-
термін сплати внеску – до 20 числа місяця, наступного за звітним місяцем;
- пеедбачено, що “За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов’язаннями із сплати єдиного внеску зобов’язань із сплати податків, інших обов’язкових платежів, передбачених законом, або зобов’язань перед іншими кредиторами зобов’язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов’язаннями, крім зобов’язань з виплати заробітної плати (доходу)” (п.12, ст.9);
- статтею 10 Закону передбачено можливість сплати ЄСВ на добровільних засадах;
- Пенсійний фонд має право проводити не частіше ніж один раз на календарний рік планову, а у випадках, передбачених законом, – позапланову перевірку на підприємствах, в установах і організаціях, у фізичних осіб – підприємців. Планові та позапланові перевірки проводяться у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України за погодженням із сторонами соціального діалогу.;
- Перереєстрація платників страхових внесків та застрахованих осіб не здійснюється.
- Державний реєстр загальнообов’язкового державного соціального страхування формується на базі системи персоніфікованого обліку внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
- Також для фінансування страхувальників-роботодавців для надання матеріального забезпечення найманим працівникам такі підприємства мають відкривати окремі поточні рахунки в установах банків і можуть бути використані страхувальником виключно на надання матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам. Страхові кошти, зараховані на окремий рахунок, не можуть бути спрямовані на задоволення вимог кредиторів, на стягнення на підставі виконавчих та інших документів, за якими здійснюється стягнення відповідно до закону.
Закон набирає чинності з 01 січня 2011 року, крім підпункту 8 частини першої статті 1, підпунктів 7 та 8 (в частині пред’явлення посвідчення застрахованої особи), 9 частини другої статті 6, абзацу другого підпункту 1 частини третьої статті 20, статті 22 цього Закону, які набирають чинності з 1 січня 2014 року (ці виключення стосуються формування державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування та обов’язкового застосування посвідчення застрахованої особи).
Доброго дня!Допоможіть
Доброго дня!Допоможіть розібратись у такому питанні- фізична особа підприємець бере на роботу інваліда.За якою ставкою нараховується ЄСВ на зарплату інваліда? 8,41% ? чи на загальних підставах?
Попередній коментар вірний. В
Попередній коментар вірний. В законі про ЄСВ вказані слова "підприємства, установи, організації". Фізичні особи-підприємці до них не відносяться
Підприємець за інваліда на
Підприємець за інваліда на залальних - 8,41 тільки на підприємствах
Добрий день!
Добрий день! Науково-педагогічний працівник працює на 1,5 ставки. Чи правомірно буде, якщо із заробітної плати 1,0 ст утримувати 6,1%, а з 0,5 ст. 3,6% єсв, адже згідно законодавства 0,5 ст є сумісництво і для нарахування (перерахунку) пенсіі науковця не враховується. Дякую)
Ви самі відповли на своє
Ви самі відповли на своє запитання. Теретично така ситуація можлива, але все залежить від змісту наказів про прийняття на роботу чи інших кадрових наказів щодо вас.
Добрий день. Якщо вiдкрито
Добрий день. Якщо вiдкрито приватного пiдприємця в липнi, а працювати вiн почав у жовтнi, чи потрiбно сплачувати ЄСВ за цi мiсяцi, коли вiн не працював?
Якщо ПП на єдиному податку,
Якщо ПП на єдиному податку, то потрібно сплачувати ЄСВ з місяця реєстрації платником єдиного податку.
Якщо ПП на загальній системі - то потрібно сплачувати при наявності доходу (хоча б 1 копійка - сплатити ЄСВ в повному об'ємі, не менше мінімального страхового внеску)
Добрий день! А які
Добрий день!
А які нарахування необхідно здійснювати із з/п робітника, що займався виправленням браку у сумі 200 грн? треба і нараховувати (38,11%) і утримувати 3,6%, чи від такої суми ні?
дякую...
Підкажіть,будь ласка,якщо
Підкажіть,будь ласка,якщо фізична особа прийняла на роботу працівника 26.11,чи потрібно нараховувати єдиний соціальний внесок за 11 місяць?Чи ж нарахування починати вже за 12 місяць?Дякую за відповідь.
потрібно, оскільки за ті
потрібно, оскільки за ті деділька днів ви йому нарахуєте з/п
Потрібно і за 11 також,
Потрібно і за 11 також, звичайно – з дати прийняття на роботу. Також обов'язково щомісяця до 20 числа (вихідні не переносять дату – може бути, що й до 18) потрібно подати звітність за попередній місяць. Сплата ЄСВ – під час кожної виплати заробітної плати, яких згідно законодавства не може бути менше 2-х – аванс і власне зарплата.
Моїй дитині більше 14 років,
Моїй дитині більше 14 років, тобто подарунок від соцзахисту мен і на підприємстві вже не дають, у мене не було жодного лікарняного, санаторних путівок теж не отримувала, скажіть будь ласка, як компенсуються кошти вирахуванні з моєїї зарплатні, чи я так і маю платити ці внески, щоб комусь було добре
Підскажіть будьласка, як
Підскажіть будьласка, як нараховувати ЄСВ, якщо Директор і приватний підприємець є однією особою?
За підприємця плотимо саме
За підприємця плотимо саме менше 34,7%, а за директора по відповідній шкалі ризику.
+3,6% утримуємо із зарплати
+3,6% утримуємо із зарплати
приватний підприємець на
приватний підприємець на третій групі.
ПЕНСІОНЕРИ ЗА ВІКОМ, ЯКІ
ПЕНСІОНЕРИ ЗА ВІКОМ, ЯКІ ВИЙШЛИ НА ПЕНСІЮ РАНІШЕ 60-ТИ РОКІВ ПО ПІЛЬГОВИМ СПИСКАМ ЗВІЛЬНЯЮТЬСЯ ВІД СПЛАТИ ЄСВ.
ПФ посилаючись на Стаття 26 Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування»: Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення чоловіками 60 років, жінками — 55 років та наявності страхового стажу не менше п’яти років, підмінює поняття ВИД ПЕНСІЇ
(розділ 1 ст.9, УМОВАМИ ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЇ за віком на загальних підставах.
Я довів це в адміністративному суді м.Дніпропетровська і виграв справу у ПФ Жовтневого району м.Кривого Рогу.
Кому цікаво можу відповісти на запитання більш детально.marafet2@gmail.com
написала вам листа але він
написала вам листа але він повертається,
подскажите пожалуйста ,а
подскажите пожалуйста ,а теперь за 2012год вам надо доплачивать в пенсионный фонд единий внесок соггласно новому закону
Це цікава інформація -
Це цікава інформація - напишіть про ваш досвід на нашому сайті і допоможете багатьом людям.
Постанова суду складає 2
Постанова суду складає 2 аркуші тексту дрібними літерами, тому набирати тут всю постанову, яка містить багато загального змісту, дуже довго. Даю текст самої постанови:
Адміністративний позов С.В. до Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м.Кривого Рогу Дніпропетровської області про визнання протиправною та скасування вимоги про сплату єдиного соціального внеску - задовольнити у повному обсязі.
Визнати протиправною та скасувати вимогу про сплату боргу, яка була винесена Управлінням Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м.Кривого Рогу Дніпропетровської області 15 квітня 2012 року за номером Ф №52 відносно С.В. на сумму 2610,30 грн.
Стягнути з Державного бюджету України на користь С.В. судові витрати у сумі 32,19 грн.
Тут мова йде про борг, тому що я, як пенсіонер не сплачував ЄСВ.
Вы молодец!!!! в нашей стране
Вы молодец!!!! в нашей стране - это редкость! когда государство должно что-то кому-то заплатить))) (отчитываюсь в тот же ПФ,с которым вы судились)
Дайте будь ласка відповідь на
Дайте будь ласка відповідь на таке запитання! Яким має бути ЄСВ на з/пл у інваліда-пенсіонера який працює в бюджетній установі? І чи має значення яку пенсію він отримує за віком чи по інвалідності?
Добрий День! Підкажіть
Добрий День! Підкажіть будь-ласка як правильно нарахувати прибутковий податок і ЄСВ 3,6% колишньому директору , якщо його поновлюють на роботі за рішенням суду з компенсацією...при неправильному звільнені???
Підкажіть, будь-ласка, чи
Підкажіть, будь-ласка, чи повинен приватний підприємець (2гр.)нараховувати ЄСВ на зарплату найманого працівника, якщо так, то який %?
Якщо не пенсіонер, то 3,6%
Якщо не пенсіонер, то 3,6%
На зарплату - відповідно
На зарплату - відповідно класу професійного ризику (36-40%)
Із зарплати - 3,6% або 2% із лікарняних окремо, 2,6% по договору ЦПХ
Так, всі працедавці (в т.ч.
Так, всі працедавці (в т.ч. приватні підприємці всіх груп) зобовязані нараховувати ЄСВ на фонд заробітної плати. Відсоток залежить від групи професійного ризику (визначається за видами діяльності), тому потрібно спочатку дізнатися свою групу проф. ризику в пенсійному. Далі пенсійний фонд повідомить вас про відсоток, який потрібно застосовувати.
Добрий день. Скажіть
Добрий день. Скажіть будь-ласка йдуть відрахування в єсв при цивільно-правовому договорі?
Так, ідуть, але ставка
Так, ідуть, але ставка утримання 2,6%
Доброго дня!Допоможіть
Доброго дня!Допоможіть розібратись у такому питанні- фізична особа підприємець бере на роботу інваліда.За якою ставкою нараховується ЄСВ на зарплату інваліда? 8,41% ? чи на загальних підставах?
Я працюю на єдиному податку
Я працюю на єдиному податку (2 група ), планую брати найманих працівників, скільки потрібно буде сплачувати податків і які відсоткові ставки, при умові мінімальної з-п??? Дякую, за допомогу.
Для найманих працівників
Для найманих працівників ставки однакові для всіх груп підприємців на єдиному податку та юридичних осіб: 3,6% ЄСВ та 15% ПДФО (якщо мінімальна зарплата, то працівник при умові написання спеціальної заяви може скористатися податковою соціальною пільгою, розмір якої залежить, наприклад, від кількості дітей, наявності дітей-інвалідів, соціального статусу і т.п.). Про конкретні суми відрахувань можете дізнатися в розділі Перевір свою зарплату даного сайту
Підскажіть,будь
Підскажіть,будь ласка,я-приватний підприємець,чи правомірно пенсійний фонд нарахував нам після перевірки нарахувань по зарплаті штраф?Штраф за несвоєчасно спласений ЄСВ,тобто при виплаті авансу за березень2012р ми мали сплатити ЄСВ до 20 березня 2012 року,а ми сплатили до 20 квітня2012р,як і завжди?Чи по закону ми маємо сплачувати внески 2 рази в місяць,як і аванс?
Не плутайте ЄСВ із
Не плутайте ЄСВ із підприємця, який сплачується до 20 числа місяця, наступного за звітним і ЄСВ із заробітної плати, який сплачується при кожній виплаті заробітної плати (якщо через зарплатну картку - то сплатити потрібно в день виплати, якщо через касу - не пізніше наступного операційного дня після виплати). Оскільки згідно законодавства сплачувати заробітну плату потрібно не менше, ніж двічі за місяць (за першу половину і за другу половину місяця), то сплачувати ЄСВ (так само і ПДФО) теж потрібно двічі на місяць. Крім того, при нарахуванні ПДФО за першу половину місяця податкова соціальна пільга не застосовується, а при нарахуванні за другу половину місяця - застосовується.
Добрий день! Допоможіть
Добрий день! Допоможіть розібратися
1. На рахунок ЄСВ: тобто пенсіонер-підприємець на єдиному податку не сплачує ЄСВ, а пенсіонер-підприємець і інвалід 2групи повинен обов"язково сплачувати, якщо він на загальній системі оподаткування?
2.В яку категорію віднести підприємця, платника ЄП,якщо він здає в оренду приміщення для підприємця на ЄП і для підприємця, що працює на загальній системі оподаткування?
Дуже чекаю на обгрунтовану відповідь!
Дякую!
Пільга по сплаті ЄСВ для
Пільга по сплаті ЄСВ для пенсіонерів за віком та інвалідів розпоширюється тільки на тих, хто обрав спрощену систему оподаткування - єдиний податок. Для підприємця на загальній системі такої пільги немає.
Скажіть будь ласка пенсіонери
Скажіть будь ласка пенсіонери за віком які вийшли на песію на загальних підставах(60років), та які вийшли на пенсію по льготам(список №1), мають однакові права в нашій державі. Мені 58 років, я пенсіонер за віком(так написано в пенсійному посвідченні), також являюсь приватним підприємцем на єдиному податку, але ПФ вимагає платити ЄСВ до виповнення 60 років. Наскільки правомірна така вимога, чому я повинен повертати в ПФ частину заробленої пенсії.
пенсійний фонд вимагає сплати
пенсійний фонд вимагає сплати пенсійних внесків за 2011 рік(майже 4000), погрожуючи передати справу в виконавчу службу.
грошей на сплату немає. чув, що такі вимоги від пенсійного фонду не законні. підкажіть, як бути?
Як підприємець в період
Як підприємець в період зайняття п/д отримував допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею 3-и річного віку, чи повинен він сплачувати єдиний соцвнесок?
Підскажіть,будь-ласка,який
Підскажіть,будь-ласка,який відсоток ЄСВ повинна нараховувати на заробітню плату організація з 14 ознакою неприбутковості.
Підскажіть, будь-ласка, по
Підскажіть, будь-ласка, по такій ситуації: якщо юридична особа виплачує пенсіонеру за віком кошти за договором про надання послуг з оренди автомобіля, то чи повинна ця юр. особа нараховувати єдиний соціальний внесок? Пенсіонер - НЕ приватний підприємець.
Юрій.
ПЕНСІЙНИЙ ФОНД
ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 10.08.2011 р. N 16534/03-20
Щодо нарахування ЄСВ на роялті та орендну плату
Згідно частини першої статті 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі - Закон) платниками єдиного внеску є роботодавці, а саме підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців).
Базою для нарахування єдиного внеску для підприємств, установ та організацій, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, відповідно до пункту 1 частини першої статті 7 Закону є сума нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами (частина перша статті 7 Закону).
Порядок нарахування та сплати єдиного внеску визначені Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, яка затверджена постановою правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 р. N 21-5.
Згідно підпункту 4.3.5 зазначеної Інструкції визначення видів виплат, що відносяться до основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, при нарахуванні єдиного внеску передбачено Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 р. N 5.
Перелік видів виплат, на які не нараховується єдиний внесок, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.2010 р. N 1170 (далі - Перелік).
Відповідно до пункту 9 розділу I та пункту 14 розділу II Переліку винагорода, що сплачується за авторським договором на створення та використання творів науки, літератури та мистецтва, крім гонорару штатним працівникам редакцій газет, журналів, інших засобів масової інформації, видавництв, установ мистецтва та(або) оплата їх праці, що нараховується за ставками (розцінками) авторської (постановочної) винагороди, нарахованої на відповідному підприємстві, та доходи за акціями та інші доходи від участі працівників підприємства (дивіденди, відсотки, виплати за паями), не є базою для нарахування єдиного внеску.
При цьому слід зазначити, що згідно з пп. 14.1.225 Податкового кодексу України роялті - будь-який платіж, отриманий як винагорода за користування або за надання права на користування будь-яким авторським та суміжним правом на літературні твори, твори мистецтва або науки, включаючи комп'ютерні програми, інші засоби на носіях інформації, відео- або аудіокасети, кінематографічні фільми або плівки для радіо- чи телевізійного мовлення, будь-яким патентом, зареєстрованим знаком на товари і послуги чи торговельною маркою, дизайном, секретним кресленням, моделлю, формулою, процесом, правом на інформацію щодо промислового, комерційного або наукового досвіду (ноу-хау).
Щодо нарахування єдиного внеску на суми винагород за договором найму (оренди) цивільно-правового характеру повідомляємо наступне.
Відносини, що виникають при укладенні договору найму (оренди) (стаття 759 глави 58 Цивільного кодексу України), не мають ознак правовідносин, що регулюють виконання робіт або надання послуг.
Враховуючи вищезазначене, на суми виплат фізичним особам за вищезазначеним договором єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування не нараховується.
Заступник Голови правління
В. Короневський
Дякую! Ваша відповідь
Дякую! Ваша відповідь однакова для ситуцій коли орендодавець є працівником юридичної особи, і не є працівником юридичної особи?
Так, однакова. Договір оренди
Так, однакова. Договір оренди є договір оренди і до інших правовідносин між організацією и фізичною особою не має відношення.
Дуже дякую!
Дуже дякую!
Як бути, якщо внески до ПФУ
Як бути, якщо внески до ПФУ офіційно почали сплачувати ПП з 2011 року.Тобто внески які я заплатила у 2010 році є добровільними? ЇХ не треба було платити? Дякую
дійсно, як бути?
дійсно, як бути?
Старший викладач
Старший викладач університету: в роздруківках по зарплаті єдиний внесок 6,1 % та 3,6%, тобто в сумі в мене вираховують 9,7% єдиного внеску. Це правильно?
ні
ні
Додати новий коментар