Перейти до основного матеріалу

Невчасна виплата розрахункових при звільнені

Підкажіть, будь ласка. Якщо працівника звільнили а розрахункові і податки з них було сплачено лише через тиждень. Які наслідки?

 

Теоретично працівник може

Теоретично працівник може вимагати через суд виплати компенсації за затримку при розрахунку:

Згідно із ст. 47 Кодексу законів про працю (далі – КЗпП) власник або уповноважений ним орган зобов'язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, зазначені у ст. 116 КЗпП, – в день звільнення, або якщо працівник в день звільнення не працював, то не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок.

Відповідно до ст. 117 КЗпП у разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в ст. 116 КЗпП, за відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.
За наявності спору про розміри належних звільненому працівникові сум, власник або уповноважений ним орган повинен сплатити зазначене в цій статті відшкодування в тому разі, коли спір вирішено на користь працівника. Якщо спір вирішено на користь працівника частково, то розмір відшкодування за час затримки визначає орган, який виносить рішення по суті спору.

Щодо оподаткування:
https://www.infobuh.com.ua/pratsivnyku-pislya-zvilnennya-narahuvaly-premiyu-yak-opodatkovuvaty-j-narahovuvaty-yesv/
http://www.kadrovik.ua/novyny/narahuvannya-yesv-na-dohid-narahovanyy-zvilnenomu-pracivnykovi

Додати новий коментар

CAPTCHA
Введіть літери з картинки для захисту від спаму (лише англійські малі літери)