Перейти до основного матеріалу

Податкова соціальна пільга у 2014 році

У зв'язку з неприйняттям Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" у строк, встановлений статтею 159 Регламенту Верховної Ради України, зазначимо, що згідно з нормами частини другої статті 41 Бюджетного кодексу України, до набрання чинності законом про Державний бюджет на поточний період діють норми Закону про Державний бюджет України на попередній бюджетний рік.

Пунктом 4 частини другої статті 41 названого Кодексу встановлено, що соціальні стандарти та соціальні гарантії, у тому числі прожитковий мінімум, рівень його забезпечення, мінімальна заробітна плата, надання пільг, компенсацій і гарантій населенню, у поточному бюджетному періоді застосовуються у розмірах та на умовах, що діяли у грудні попереднього бюджетного періоду.

Згідно зі статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" станом на 01.12.2013 мінімальна заробітна плата встановлена у розмірі 1218 гривень.

Відповідно до законодавства, Верховна Рада повинна прийняти Закон України "Про державний бюджет України на 2014 рік". В бюджеті повинні бути закладені основні соціальні показники, на основі яких будуть розраховуватись величина соціальних гарантій (мінімальний розмір оплати праці, допомога у зв'язку з вагітністю та пологами, допомога по догляду за дитиною до досягнення нею 3-х або 6-ти років та багато інших): мінімальна заробітна плата та прожиткові мінімуми.

На основі цих показників відповідно до норм Податкового кодексу України (ПКУ) буде розрахована податкова соціальна пільга (ПСП) з такими показниками:

 • Гранична сума для застосування податкової соціальної пільги: 1710 гривень,
 • Звичайна соціальна пільга (100%) – 609,00 гривень,
 • Підвищена соціальна пільга (150%) – 913,50 гривень,
 • Підвищена соціальна пільга (200%) – 1218,00 гривень.

Відповідно до Закону України "Про державний бюджет України на 2014 рік" від 16.01.2014 № 719-VII зі змінами, внесеними Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік"" № 1165-VII від 27.03.2014 в бюджеті на 2014 рік закладені наступні соціальні показники:

Мінімальна заробітна плата у 2014 році:

 • протягом 2014 року – 1218 гривень

Прожитковий мінімум у 2014 році:
для працездатних осіб:

 • протягом 2014 року – 1218 гривень

в середньому на одну особу:

 • протягом 2014 року – 1176 гривень

для дітей віком до 6 років:

 • протягом 2014 року – 1032 гривні

для дітей віком від 6 до 18 років:

 • протягом 2014 року – 1286 гривень

для осіб, які втратили працездатність:

 • протягом 2014 року – 949 гривень

Також вказані показники для ПСП розраховуються за наступним алгоритмом (детальніше про процедуру нарахування заробітної плати для підприємств та приватних підприємців - Як розрахувати податки та збори із заробітної плати працівника):

 • Гранична сума для застосування податкової соціальної пільги: прожитковий мінімум для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помножений на 1,4 та округлений до найближчих 10 гривень (п. 169.4.1 ПКУ)
 • Величина податкової соціальної пільги: дорівнює 50% розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року (п. 169.1.1 ПКУ з урахуванням того, що частиною 4 пункту 1 розділу XIX (Прикінцеві положення) Податковий кодекс набирає чинності з 1 січня 2011 року, крім підпункту 169.1.1 пункту 169.1 статті 169 цього Кодексу, який набирає чинності з 1 січня 2015 року. До 31 грудня 2014 року для цілей застосування цього підпункту податкова соціальна пільга надається в розмірі, що дорівнює 50 відсоткам розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року, - для будь-якого платника податку)
 

Доброго дня. У мене 2 дітей.

Доброго дня. У мене 2 дітей. Старшій донці у грудні цього року виповниться 18 років.Чи матиму я право на соціальну податкову пільгу після нового року, якщо донька навчається в коледжі на контракті?

Ні, право на застосування до

Ні, право на застосування до заробітної плати податкової соціальної пільги обмежується віком дитини - до кінця календарного року, в якому дитині виповнюється 18 років. Інших умов для продовження застосування пільги після цього терміну законодавством не передбачено

як в програмі 1с поміняти

як в програмі 1с поміняти граничну суму зарплати для застосування ПСП з 1500грн. на 1710грн.

Доброго дня, я працюю в ДНЗ

Доброго дня, я працюю в ДНЗ кухарем на 0,75 ставки и у мене одна дитина до 18 років. Зарабітня плата 0,820 грн, чи маю я право на соцпільгу і в якому розмірі. Дякую за відповідь.

Маєте пільгу на дитину-609,00

Маєте пільгу на дитину-609,00 грн., і на себе- 609,00 грн. Тобто ,ПДФО взагалі не буде утримуватись

загальна пільга у розмірі 50%

загальна пільга у розмірі 50% від прожиткового мінімуму,що залишився на рівні 1218 грн, отже розмір ПСП - 609 грн

Доброго дня,у мене двоє

Доброго дня,у мене двоє діток- 3 роки і 4.5 роки. Працюю, зарплата- 2000 тис.З чоловіком розведена, аліментів не платить, а якщо платить, то 1 раз в три місяці 600 грн, заборгованість - 9 тисяч. Виконавча служба не може допомогти, підкажіть будь ласка- які можуть бути мої наступені дії?.Зарання вдячна

Доброго дня! Підкажіть будь

Доброго дня! Підкажіть будь ласка відповідь на таке запитання - людина працювала на підприємстві(наприклад березень - червень 2014 р.) і розрахувалася, через деякий час вона повернулася(листопад цього ж року 2014) знову на роботу, чи потрібно їй писати знову заяву на ПСП, якщо попередня заява є і написана березнем 2014 року. Дуже потрібна кваліфікована відповідь. Дякую...

так, вона ж повторно прийнята

так, вона ж повторно прийнята

Обгрунтуйте таку думку, буль

Обгрунтуйте таку думку, буль ласка.

Заява на застосування ПСП

Заява на застосування ПСП завершує свою дію в момент звільнення працівника, тому при повторному прийнятті на роботу потрібно, щоб він знову написав заяву, адже за час його відсутності можливі зміни в даних працівника, якими ви не володієте на момент звільнення.

Добрий день............Мій

Добрий день............Мій працівник учасник бойових дій (пільга 150%)тепер зарплата 1790 грн. має він право на пільгу....?

Добрий день!Я мама двох

Добрий день!Я мама двох діток,знаходжусь в декретній відпустці.Дітям 1.6р,19років.Старша дитина навчається у вузі на платному відділенні.Чоловік офіційно не працює,їздить на заробітки за кордон.Я отримую на дитину допомогу 1012грн.Чи можу я право на ПСП?Дякую

псп застосовується лише до

псп застосовується лише до доходу у вигляді заробітної плати. Якщо ви плануєте влаштовуватися на роботу, то ви матимете право на підвищену пільгу (на кожну дитину до 18 років у ромірі 609 грн)

Доброго дня. Я працюю на

Доброго дня. Я працюю на роботі, зар.плата 1400 грн., чоловік оформився за доглядом за дитиною до з-ьох років, він не працює. Чи маємо ми право на ПСП?

Доброго дня! Підскажіть, якщо

Доброго дня! Підскажіть, якщо чоловіка перевели на роботі на 75% і він тепер уже ось в листопаді буде 5 міс,як отримує 860 грн заробітної платні,працює по трудовій. До цього стояв на біржі і рстанні два місяці отримував по 1800 грн. Маємо одну дитину 4 роки на яку отримую гроші за не відвідування садочка в розмірі 162 грн. Зараз знахоєусь у відпусці по догляду за дитиною до 5 років по мед.показнням і я вагітна другою дитиною на 23 тижні. Більше ніяких доходів немає. Чи має сенс звертатись по допомогу зараз коли мені вже виходити в декрет за другою дитиною і я ж отримаю чкісь там декретні які вже будуть зараховані у сукупний дохід і на яку пільгу можна розраховувати нам в такому випадку?

Доброго дня мій чоловік

Доброго дня мій чоловік працює офіційно зарплата залежить від кількості робочих днів якщо місяць повний то грязними 4-5 тисяч я не працюю у декреті маємо 2 дітей окремо мій чоловік офіційно сплачує аліменти на утримання доньки від першого шлюбу 25%.Зараз з жовтня місяця у мого чоловіка пятниці не робочі і незрозуміло до якого часу,і зарплата буде ще меншою.Чи маємо ми право на пільгу?

Один із подружжя (ви чи ваш

Один із подружжя (ви чи ваш чоловік) має право на підвищений розмір граничної суми для застосування податкової соціальної пільги кратно кількості дітей (1710 * 2 = 3420 грн). Для іншого гранична сума залишається "звичайною" - 1710 грн. В разі, якщо заробітна плата не перевищує цих сум, працівник має право на застосування податкової соціальної пільги в розмірі 609*кількість дітей (це розмір пільги для обох з подужжя).

Добрий день! Мене звати

Добрий день! Мене звати Ольга.Я працюю в банку, розлучена, маю доньку 16 років, аліментів не отримую.мій дохід в місяць 2800 грн. Чи маю я право на отримання податкової саціальної пільги?

Ні, у вас гранична сума для

Ні, у вас гранична сума для застосування пільги - 1710 рн

доброго дня.я

доброго дня.я розлучена,аліменти не отримую.дитині два з половиною роки.за липень отримала лише 130грн.хоча у квітні був складений акт на соц.пільгу.в червні отримала 900грн.скажіть чому лише 130 за липень,як жити з дитиною на 130 грн...дякую

З липня допомога по догляду

З липня допомога по догляду за дитиною до 3-х років в розмірі 130 грн (незалежно від вашого доходу) залишилась лише для тих, в кого одна дитина. Для всіх інших дана допомога об'єднана з допомогою при народженні дитини (розмір якої теж тепер не залежить від кількості дітей)

Доброго дня ,чи маю я право

Доброго дня ,чи маю я право на соціальну допомогу,якщо сім'я складається з п'яти осіб ,я чоловік і троє дітей( 13 років,9 років,10 місяців ) ,дохід сім'ї : пенсія по втраті годувальника на двох старших дітей -1900, дитячі на тетю дитину -1490,чоловік не працює офіційно. Чи майно впливає на допомогу?

Для точної відповіді на ваше

Для точної відповіді на ваше питання зверніться до місцевого управління праці та соціального захисту населення

Доброго дня,мене звати

Доброго дня,мене звати Римма.Я працюю в районному будинку культури на 1.5 ставки,заробітна плата 2300.Виховую дитину до 6 років,маю статус матері-одиначки.Чи маю я право на ПСП,дякую.

Ні, не маєте. У вашому

Ні, не маєте. У вашому випадку гранична сума зарплати для застосування пільги - 1710 грн.

Доброго дня! У мене ставка

Доброго дня! У мене ставка 2500,00 грн., чоловік ніде не працює, не стоїть на біржі, у мене дитина 2 роки, чи маю я право на соціальну пільгу? Якщо так то у якому розмірі? Дякую

У вашому випадку права на

У вашому випадку права на податкову соціальну пільгу ви не маєте, оскільки ваша заробітна плата перевищує 1710 грн. Проте ви можете скористатися правом на іншу соціальну допомогу - як малозабезпеченій сім'ї з дітьми, оскільки середній дохід на одного члена сім'ї не перевищує прожиткового мінімуму (у вас 3 члена сім'ї і середньомісячний дохід за останні 6 місяців в розмірі 2500 грн (плюс-мінус)) - 2500\3=833 грн при прожитковому мінімумі для вашої сім'ї, що перевищує цю суму

Доброго дня. Моя заробітна

Доброго дня. Моя заробітна плата 1900грн. Чи маю я право на застосування ПСП якщо у мене двоє дітей до 18років, один з яких має інвалідність. Скільки складатиме ПСП. Як її правильно розрахувати, скільки я маю отримувати "на руки".

Так, право на ПСП на двох

Так, право на ПСП на двох дідей до 18 років, один з яких інвалід, ви маєте. Для застосування пільги необхідно подати на ім'я роботодавця заяву (приблизна форма - у бухгалтерії) і додати копії свідоцтв про народження та копію довідки МСЕК про присвоєння інвалідності. Розмір пільги буде складати 100%+150%, а розрахувати ви можете в нашому калькуляторі Перевір свою зарплату, вказавши суму заробітної плати та в розділі Податкова соціальна пільга - пільгу на двох і більше дітей. В полях всього дітей вказати 2, із них інвалідів - 1

Доброго дня,мене звати

Доброго дня,мене звати Валентина,зараз знаходжусь у декрктній відпустці-отримую дитячі гроші(до докрету офіційно працювала).У мене двоє дітей(сину 13 років-на нього отримую аліменти в розмірі 750 грн,дочці 5 місяців-отримую 390 грн як одинока мати+гроші на дитину у розм.1075грн+130грн. до трьох років )Дохід становить приблизно 2500 грн.Чи маю право я на ПСП?

Право на ПСП мають лише

Право на ПСП мають лише працівники, які отримують дохід у вигляді заробітної плати. У вас такого доходу немає, тому ПСП не застосовується. Інше питання, чому ви отримуєте лише 130 грн допомоги по догляду за дитиною до 3-х років, адже повинні отримувати більше (детальніше дізнайтесь у вашому управлінні праці та соціального захисту населення). У вас в сім'ї троє осіб (ви та двоє діток), а сукупний дохід становить менше 2400 грн. - на одну особу виходить 800 грн, а прожитковий мінімум більше 1200 грн. Різницю вам повинні доплачувати замість 130 грн. Подайе документи в управління праці (совбез), кожні 6 місяців поновлюйте документи і отримуйте більшу суму. Також ви, на мою думку, повинні отримувати трохи більше як одинока мати. Також можете офомитись на допомогу як малозабезпечена. Беріть від дежави все, що можете.

Доброго дня якщо працівник

Доброго дня якщо працівник подав заяву на податкову соціальну пільгу на двох дітей віком до 18 років, в січні 2014р.
Скільки заява дійсна: рік, чи 6 місяців,???

Заява дійсна до тих пір, поки

Заява дійсна до тих пір, поки працівник не напише нову заяву або до кінця календарного року, в якому старшій дитині виповниться 18 років.

Доброго дня, підскажіть

Доброго дня, підскажіть будь-ласка я працюю держслужбовцем, заробітна прата складається з ставки, рангу, вислуги років, надбавки за високі досягнення, премія, я маю двох неповнолітніх дітей. При розрахунку соціальної пільги враховується премія та надбавки чи ні? чи маю я право на пільгу?

Якщо ви писали заяву на

Якщо ви писали заяву на застосування податкової соціальної пільги (ПСП) на двох дітей і ваш чоловік не користується правом на підвищений розмір граничної суми для застосування пільги, то ви маєте право на ПСП на двох дітей в розмірі 100% на кожну дитину при сумарній заробітній платі, що не перевищує 1710*2=3420 грн (із врахуванням всіх складових зарплати). Сума пільги в такому випадку буде складати 609*2=1218 грн.

Доброго дня скажіть

Доброго дня скажіть будь-ласка якщо моя зарплата 2500 оклад + премія і чоловік ніде непрацює і нечислиться на біржі, чи маю право на соц. пільгу оскільки, в мене двоє дітей 4рочки та 7 рочків.Дякую

якщо сумарна заробітна плата

якщо сумарна заробітна плата не перевищує 3420 грн, то право на ПСП ви маєте - необхідно написати заяву і подати копії свідоцтв про народження дітей

добрий день.роман.я працюю на

добрий день.роман.я працюю на підприемстві в мене заробітня плата 3000грн жінка не працюе.2 дітей першому 10років другому 4роки.податок на роботі знімають податок 380грн.чи маю я право на соціальну пільгу і скільки податку повині знімати змене.дякую

Право на податкову соціальну

Право на податкову соціальну пільгу ви маєте, але щоб ним скористатися, потрібно написати заяву про застосування пільги на ім'я роботодавця і додати копії свідоцтв про народження дітей. З місяця, в якому подана заява, до вашої зарплати буде застосовуватися пільга.

Також, судячи із ваших слів, до вашої зарплати вже застосовується ПСП (без ПСП сума податків буде біля 542 грн., із ПСП - близько 360 грн.)

Доброго дня мене звати

Доброго дня мене звати Валерія ,якщо я з чоловіком працюю держслужбовцями у нас одна дитина віком 5 рочків,то нам автоматично мають застосовувати пільгу 100%,якщо в одному місяці було нараховано 1660,00грн.Чи треба писати Заявку?

Для однієї дитини пільга

Для однієї дитини пільга відсутня. Але ви обоє автоматично (без написання заяви) користуєтесь пільгою 100% "на себе", тому наявність пільги повинні врахувати при виплаті заробітної плати за місяць, коли нарахована заробітна плата була меншою за 1710 грн.

Доброго дня мене звати

Доброго дня мене звати Валентина,я бухгалтер по зарплаті,в мене таке запитання :
Ми держслужбовці працівник заповняє заявку про застосування податкової соціальної пільги, який утримує 2-х дідей віком до 18-років,а жінка його у дикреті по догляду за дитиною до 3-х років,Які він повинен мені надати документи до заявки? За свідоцтва я зная ,а від жінки із соцсабеса має бути щось чи ні?

1. Заяву (зараз форма заяви

1. Заяву (зараз форма заяви не затверджена, але користуються попередньою офіційною формою) із вказанням (в довільній формі), що чоловік правом на підвищений розмір граничної суми не користується.
2. Копії свідоцтв про народження дітей.

Відповідно до законодавства вимагати інші документи ви не можете.

Також існує Порядок подання документів для застосування податкової соціальної пільги, яким потрібно користуватися при прийомі документів від працівника.

Зарплата батька

Зарплата батька 2800грн.,матері 1218грн.,і мають двох дітей віком до 18 років.Як розрахувати ПСП?

Батько має право написати

Батько має право написати заяву (і подати копії свідоцтв про народження дітей) на застосування ПСП на двох дітей із підвищеним розміром граничної суми для застосування ПСП (кратно кількості дітей - 1710 *2 = 3420 грн). Розмір ПСП складе 609 * 2 = 1218 грн.

Дружина має право написати заяву на застосування ПСП на двох дітей, але без підвищеного розміру граничної суми для застосування пільги - її з\п дозволяє застосувати ПСП і при "звичайній" граничній сумі 1710 грн. Для неї розмір ПСП також складе 609 * 2 = 1218 грн (фактично, вона не платитиме податку з доходів)

Доброго дня! я розлучена,

Доброго дня! я розлучена, держ. служюовець. маю одну дитину.ЗП - оклад 1218грн, ранг - 80 грн, вислуга 15%, ну і інколи премія 10-20%.. з якої суми нараховується ПСП: з всієї нарахованої зарплати? то це буде більше 1710грн...((Що потрібно для того, щоб бухгалтер при нарахуванні ЗП врахував ПСП. а якщо цю ПСП не врахували, чи можливий перерахунок в наступному місяці?? де мені можуть надати повноцінну консультацію (в якому держ.органі)?

У вашому випадку гранична

У вашому випадку гранична сума для застосування ПСП складає 1710 грн. В разі, якщо ваш дохід у вигляді заробітної плати (оклад + доплати + надбавки) не перевищує цю суму, вам повинні автоматично (як державному службовцю) врахувати ПСП при розрахунку податку на доходи (без написання відповідної заяви). Але якщо ви напишете заяву на ПСП як одинока мати (розлучені жінки із дітьми до 18 років вважаються одинокими для цілей застосування ПСП), то розмір ПСП становитиме 150% від "звичайної" ПСП (без написання заяви), але гранична сума залишиться такою ж - 1710 грн.

Добрий день! Я мати 2

Добрий день! Я мати 2 неповнолітніх дітей, маю зарплату 2300 грн. Чоловік отримує 5000. Чи маю я право на ПСП? Якщо так, то чи маю я кожен рік писати нову заяву та надавати копіі документів? Дякую.

Так, право на ПСП на 2 дітей

Так, право на ПСП на 2 дітей до 18 років ви маєте до кінця року, в якому старшій дитині виповниться 18 років. Писати щороку заяву та надавати копії документів не потрібно - в податковому кодексі відсутня така вимога.

Додати новий коментар

CAPTCHA
Введіть літери з картинки для захисту від спаму (лише англійські малі літери)