Перейти до основного матеріалу

індексація заробітної плати державного службовця

прошу допомоги. В установі ліквідовано два відділи, працівників з двох відділів звільнено ( у звязку з реорганізацією) та прийнято до нового створеного відділу. Посадовий оклад при цьому не змінився. Як правильно визначити базовий місяць для нарахування індексації

 

Я знаю людей, но как хочется

Я знаю людей, но как хочется верить, что я ошибаюсь!

-------
стильные женские туники

Наша фирма занимается такими

Наша фирма занимается такими услугами, как нотариальный перевод . Рекомендую обращаться именно в эту фирму потому как она уже проверена на собственном опыте и оказывает услуги профессионального уровня

Добрий день, підскажіть

Добрий день, підскажіть будь-ласка який механізм нарахування фіксованої і поточної індексації заробітної плати на прикладах квітня , травня ,червня і липня місяця 2014 року на прикладі .Якщо базовий місяць працівника січень 2013 року фіксована індексація 149,19 грн. ,оклад 2968.І чи будуть фіксуватися суми поточних індексацій наростаючим підсумком. Наперед дякую.

Доброго дня підскажіть якщо в

Доброго дня підскажіть якщо в травні2014ро була індексація ,а в червні людина захворіла,то до розрахунку лікарняного береться за 6 місяців травень також входить, а індексація в розрахунок також входить?

Добрий день! Якщо працівниця

Добрий день! Якщо працівниця пішла на лікарняний по вагітності та пологи з 27.01.2014 по 01.06.2014р. Останнє підвищення мала в грудні 1218-оклад то базовий у неї грудень?
І за травень та червень 2014р ненараховується індексація?
Взагалі той хто перебуває в дикретній відпусці, має індексацію чи ні?

Індексація нараховується для

Індексація нараховується для всіх чи тільки держслужбовцям

Суперечливе питання!

Суперечливе питання! Підкачіть будь-ласка. Якщо в державній установі головний бухгалтер, секретар на окладі який встановлено з травня 2008 року, то для них базовим місяцем буде травень 2008 року. А от якщо спеціаліст 2 категорії постійно працює на мінімальній заробітьній платі, тобто змінюється мін.зарплата то змінюється і її оклад плюс до цього ранг і вислуга років, то яким базовим місяцем буде ії місяць. грудень 2013 року? І чи застосовується до такого працівника таке поняття як фіксована індексація?

в мене таке саме питання ,я

в мене таке саме питання ,я не знаю де знайти відповідь

З червня 2012 року будь-який

З червня 2012 року будь-який місяць підвищення заробітної плати вважається базовим, тому для вас дійсно базовим буде грудень 2013 (в розумінні того базового місяця, що був до червня 2012 року, то базовим вважатиметься попередній до місяця підвищення зарплати місяць). Але дійсно, фіксована індексація застосовується. Для точної відповіді потрібно знати суму вашої заробітної плати за весь період з дати прийняття на роботу.

Доброго дня! Допоможіть будь

Доброго дня! Допоможіть будь ласка у питанні: я прийнята на посаду держслужбовця у серпні 2010р. Індексації не отримую до тепер, бухгалтер говорить, що мені вона не повинна нараховуватись. Це дійсно так? Дякую

А коли у вас останній раз

А коли у вас останній раз підвищувалась нарахована заробітна плата (із доплатами та надбавками)?

Доброго дня, підкажіть

Доброго дня, підкажіть таке
Пішов на роботу у вересні 2009р. Оклад був 914 грн., з вересня 2011 по червень 2012 рр. був на лікарняному. Вийшовши на роботу, перестали нараховувати індексацію. З цього часу дали премію один раз за грудень 2013 рік. Скажіть чому перестали нараховуватиме індексацію. Аналогічна ситуація з іншими працівниками. Зараз у мене склад 1850 грн., який не змінювався з 2012 року грудня місяця

Не може бути лікарняного

Не може бути лікарняного більше 4 місяців підряд.

підкажіть з нарахуванням

підкажіть з нарахуванням фіксованої індексації.
Був постійний дохід до лютого 2013р з врахуванням рангу та вислуги,високих досягнень. Нараховувалась індексація лютого 2008 в сумі 575,79грн.
З лютого 2013 збільшено наказом постійну надбавку за високі досягнення на 5% в сумі 88,62грн.Необхідно встановити нову фіксонану індексацію з розрахунку 575,79 - 88,62=487,17грн.І з грудня 2013року збільшується прожитковий мінімум з 1147 до 1218грн.Чи повинна змінюватись ця фіксована індексація на різницю між цими сумами 71грн.з грудня 2013року?

Добрий День! Допоможіть будь

Добрий День! Допоможіть будь ласка розібратися з індексацією заробітної плати.
Працівниця працює на посаді державного службовця з 2005 року. У 2010 році іде у декретну відпустку, у січні 2013 році виходить з відпустки по догляду за дитиною на свою займану посаду, Після виходу з декрету індексація не нараховується. Посада до та після відпустки залишилась незмінною.На сьогоднішні день моя зарообітна плата суттєво відрізняється від заробітної плати моїх колег, які займають такуж посаду та мають такий же ранг. Не одноразово звернувшись до бухгалтерії там відповіли, що я не маю права на індексацію заробітної плати, так як перебувала у декретній відпустці. Підкажіть, будь-ласка, чи маю я підстави претендувати на нарахування мені індексації (працюю з 2005 року) та чи правомірні дії бухгалтерії???

Повертаюсь, ще до питання

Повертаюсь, ще до питання індексації заробітної плати державного службовця. Якщо я пішла у декретну відпустку у 2010 році оклад складав у сумі - 884 грн. Вийшла з декрету у січні 2013 році на оклад - 1147 грн. Чи повинна в такому випадку мені нараховуватись індексація???
Працівникам, які працюють на аналогічній посаді і мають такий же ранг та вислугу як у мене індексація нараховується, а мені ні, так як в бухгалтерії кажуть, що я перебувала у декретній відпустці.

За час перебування у

За час перебування у декретній відпустці за вами зберігалася посада і заробітна плата. Тому вам повинні нараховувати індексацію, ніби ви і не були у декретній відпустці.

Багато залежить від того, чи

Багато залежить від того, чи знімали вам надбавки перед відпусткою, а потім після повернення з відпустки вертали назад, чи ні. Взагалі під час декретної відпустки індексація продовжується, але, так як ви не отримували заробітної плати, то сума її була рівна нулю. Під час декретної відпустки важлива зміна окладу на вашій посаді. Якщо під час відпустки на вашій посаді (чи на аналогічних посадах) було значне підвищення окладу, що призвело до зміни базового місяця, то індексацію нараховувати не будуть. Але, оскільки ви вказали, що інші працівники отримують індексацію, то вам теж повинні платити індексацію. Можете сміливо вимагати як перерахунку за попередній рік, так і подальшого нарахування індексації.

Для початку напишіть офіційний запит на керівника щодо причини невиплати індексації із детальним поясненням, чому індексація не виплачується. Далі надайте текст відповіді (відповідь тільки у письмовому вигляді повинна бути, а не усна) - буду допомагати відстояти ваші права. Думаю, сума недоплаченої індексації за 2013 рік буде досить значною.

Дякую.Буду відстоювати!!!

Дякую.Буду відстоювати!!!

Так, фіксована сума знову

Так, фіксована сума знову зменшиться на 71 грн.

Фиксированная сума индексации

Фиксированная сума индексации не уменьшается на 71 грн.Сначала сравнивается фиксированная сумма индексации и сумма, на которую произошло увеличение зарплаты.Если сумма фиксированной индексации выше, то ее мы и продолжаем выплачивать.

Доброго дня! Я працюю

Доброго дня! Я працюю помічником голови суду. Скажіть, буль ласка, коли мені повинні нараховувати індексацію?

Індексація нараховується по

Індексація нараховується по базовому місяцю (місяць прийняття на роботу чи останнього підвищення заробітної плати) і коли індекс інфляції в країні перевищує 101% (з травня чи червня 2011 року цього не було)

Я працюю в бюджетній

Я працюю в бюджетній установі. З січня 2013 року наказом керівника мені була встановлена надбавка за інтенсивність у розмірі 50% посадового окладу (зазначено термін — протягом 2013 року, а також «у межах фонду оплати праці»). Надбавка виплачувалась у повному обсязі протягом року. Індексація нараховувалась. На даний час бухгалтер заявляє, що індексація нараховувалась помилково, оскільки виплати носили постійний характер, за базовий період необхідно брати січень 2013 року.
Чи можна таку надбавку вважати посійною, адже керівник може скасувати її у будь-який час?

Поняття "постійна складова" в

Поняття "постійна складова" в Порядку проведення індексації не розшифровується, тому зазвичай, якщо надбавка виплачувалась протягом 3 і більше місяців, то така надбавка вважається постійною. Але тут можна апелювати на те, що у відповідності до наказу про призначення надбавки вказано кінцевий термін її дії - до 31 грудня 2013 року, тому таку надбавку ви не вважаєте постійною, а вони нехай доводять, що це постійна надбавка (приведуть роз'яснення Мінпраці з аналогічним прикладом або пункт закону чи Порядку, або ж знайдуть розтлумачення терміну "постійна складова").

Також, поточні коливання сум встановлених надбавок та премії залежно від фінансових можливостей (включаючи й можливу відсутність виплати зазначених надбавок чи премії в окремі місяці) не можуть бути підставою для визнання звітного місяця, в якому були більші виплати, базовим. У таких випадках індексація здійснюється відповідно до Порядку на визначені індекси.

Доброго дня! Прошу допомоги у

Доброго дня! Прошу допомоги у вирішенні питання нарахування індексації зарплати.
Я державний службовець управління. Посада – головний спеціаліст відділу.
Індексацію не отримую зовсім з квітня 2009 року по даний час (січень 2014 року).
Ріст заробітної плати був на рівні мінімальної зарплати (оклад) всі інші доплати не змінювались : ранг-70 грн., вислуга років 25%, надбавка-50%.
Березень 2009р.
Оклад-812грн.
Ранг -70грн.
Вислуга25% - 220,5грн
Надбавка 30% - 330,75грн
Індексація 105 грн.
Всього 1538,25

З квітня 2009
Оклад-812грн.
Ранг -70грн.
Вислуга25% - 220,5грн
Надбавка 50% - 551,25грн
Індексація - немає
Всього 1653,75
Підкажіть, будь-ласка, чи маю я підстави претендувати на нарахування мені індексації.
І якщо індексація неправомірно недонарахована, то чи зобовязаний бухгалтер її перерахувати та повернути. Наперед вдячна за відповідь.

Так, у відповідності до

Так, у відповідності до Калькулятора індексації вже з серпня 2009 року вам повинні були нараховувати індексацію. На даний час сума індексації повинна становити 260,65 грн щомісяця, якщо жодного разу не відбулося підвищення заробітної плати на суму, що перевищує суму індексації в кожному місяці. За весь цей час недонараховано 9200,06 грн. Якщо індексація неправомірно була ненарахована, вам повинні її донарахувати, оскільки невиплата індексації є грубим порушенням законодавства.

Рекомендую для початку написати письмову заяву на імя роботодавця про надання інформації, який базовий місяць для проведення індексації, чому він саме такий, а не квітень 2009 року. Заяву офіційно зареєструйте в канцелярії в двох примірниках, один з яких візьміть собі. Звичайно, будуть пояснювати це все не у вашу користь, тому розраховувати на "швидку перемогу" не варто. Пишіть сюди про результати - будемо допомагати.

Вітаю.Підскажіть,як

Вітаю.Підскажіть,як розрахувати індексацію співробітниці яка вийщла з відпустки по догляду в квітні 2013.Держслужба оклад на рівні мін.зарплати.Складові оклад, 11ранг, в.років 15%,надбавка за високі досягнення 45% її надали з 1.06.2013(до відпустки 40%)Таку надбавку надають всім в січні кожного року наказом на рік.В липні 2012 року в.років 15% та в наказі про надбавку на 2012 співробітницю не включили т.як вона перебувала у відрустці по догляду.Як в такому разі визначити фіксовану індексацію в липні 2012 на рівні працюючих.Надбавкв за вис. досягнення є постійню скдадовою зарпдати і включена до тарифікації працівників.

Оскільки наказом працівницю

Оскільки наказом працівницю не було включено, то індексувати її потрібно окремо від інших працівників, на мою думку. Хоча відповідно до позиції Мінпраці індексація зарплати працівників, які вийшли з декретної відпустки, відбувається аналогічно індексації працівника на аналогічній посаді. Тому, як правильно в даному випадку вчинити - вирішувати вам.

Доброго дня! Допоможіть

Доброго дня! Допоможіть будь-ласка розібратися із зарплатою. Я державний службовець. Посада - нач. Відділу. Управління Стаж д.с. 11 років. Оклад становить 1515 грн. Надбавка 30 відс. Індексація постійно одинакова і становить 197 грн. Підкажіть чому сума індексації нараховується одинакова, так як у головних спеціалістів мого відділу та у мого заступника відділу 575грн. Від чого залежить така сума. Іякщо вона неправомірно нарахована, то чи зобовязаний бухгалтер її перерахувати та повернути. Наперед вдячназа відповідь.

Сума індексації залежить від

Сума індексації залежить від вашого базового місяця (місяць підвищення доходу чи місяць прийняття на роботу) Та нарахованої заробітної плати. Останні роки інфляція офіційно відсутня, тому і сума індексації постійна. У вашому випадку потрібно уточнити ваш базовий місяць і чому він саме такий (що відбулося в даному місяці)

Працювати на державній службі

Працювати на державній службі почала з 1 червня 2011 року. З 2 січня 2013 року переведена на посаду головного спеціаліста управління соціального захисту населення.Індексацію на заробітну плату не платили як на попередньому місці роботи так і на теперішньому. Чи правильно це? В якому нормативному документі це можна прочитати?

Якщо ви вкажете базовим

Якщо ви вкажете базовим місяцем червень 2011 року і розмір вашої заробітної плати в нашому Калькуляторі індексації, то побачите, що сума індексації із врахуванням вказаних вами даних буде рівна нулю. Це тому, що з вказаного вами часу індекс споживчих цін (який впливає на розрахунок індексації) не перевищував 101% (граничний відсоток для початку індексації зарплати згідно законодавства.

Помогите пожалуйста

Помогите пожалуйста разобраться. Держслужбовець,работаю с 2007г. вишла на роботу 02.07.13г. после отпуска по уходу за ребенком до 3 лет. Сейчас оклад 1147грн. В 2012г. работникам выплачивалась надбавка в течении 3 месяцев. На данний момент индексации нет.Это правильно????

Позиція Мінсоцполітики з

Позиція Мінсоцполітики з даного питання:
Працівниця перебувала у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку, у жовтні 2012 р. — стала до роботи. Під час її перебування у відпустці у квітні 2008 р. збільшилася надбавка за вислугу років. Який порядок нарахування Індексації такій працівниці?
Відповідь. За пунктом 2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. № 1078 (із змінами), індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають одноразового характеру. Зокрема, оплата праці, яка включає оплату виконаної роботи згідно з тарифними ставками (окладами) і відрядними розцінками, доплати, надбавки, премії, гарантійні та компенсаційні виплати, передбачені законодавством.
Пунктом 5 Порядку передбачено, що місяць, у якому відбулося підвищення грошових доходів населення, а тому числі за рахунок виплат, передбачених п. 2 Порядку, вважається базовим під час обчислення індексу споживчих цін для індексації.
Для працівників, які стали до роботи після відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного (шестирічного) віку, під час визначення базового місяця для проведення індексації мають зберігатися такі самі умови нарахування сум індексації, як в інших працівників, які обіймають аналогічні посади.
Якщо в працівниці в період перебування у відпустці для догляду за дитиною відбулося підвищення надбавки за вислугу років (приміром, у квітні 2008 р.), для визначення разового місяця для проведення індексації її заробітної плати слід було порівняти суму підвищення заробітної плати за рахунок зростання надбавки та суму індексації, яка мала б нараховуватися працівниці в місяці підвищення заробітної плати. Якшо сума підвищення заробітної плати перевищує суму індексації, то базовим стає місяць підвищення заробітної плати за рахунок зростання надбавки за вислугу років.
Якщо в період перебування працівниці у відпустці іншим працівникам, які обіймають аналогічні посади, було зафіксовано суму індексації, то й працівниці, яка перебувала у відпустці, також мало бути зафіксовано суму індексації на момент визначення фіксованої величини.

Оскільки в червні 2012 року відбулися певні зміни, то все залежить від того, коли була надбавка (до чи з червня)

У вашому випадку потрібно доводити, що тимчасове підвищення надбавки протягом трьох місяців не може вважатися постійною складовою заробітної плати. Також багато залежить від формулювання наказу про встановлення надбавки.

В 1 липня 2012 року мій стаж

В 1 липня 2012 року мій стаж роботи держслужбовця склав 25 років і тому мені призначили надбавку в розмірі 40 процентів від окладу та рангу, при цьому мені зменшили суму індексації на суму надбавки за вислугу років. Прошу пояснити правомірність цих нарахувань.

Віповідно до нового порядку

Віповідно до нового порядку індексації доходів з липня 2012 року використовується поняття фіксації суми індексації:
1. Будь-який місяць підвищення зарплати на будь-яку суму вважається базовим і індексація починається заново.
2. Якщо у місяці підвищення заробітної плати (доходу) сума підвищення менша за можливу суму індексації, то сума загального доходу у місяці підвищення визначається з таким розрахунком, аби сума заробітної плати з урахуванням індексації не перевищувала загального розміру заробітної плати до підвищення.
Наприклад, у вас була зарплата 2000 грн., сума індексації із врахуваням базового місяця жовтень 2008 р. в липні 2013 р. складе 395,72 грн. Наприклад, надбавку призначили в розмірі 10% (200 грн). В цьому випадку ваша заробітна плата складе таку ж суму, як і без підвищення - 2395,72 грн. і буде складатися із таких складових:
1. Оклад 2000 грн.
2. Надбавка 200 грн.
3. Фіксована сума індексації 195,72 грн (від можливої суми індексації віднімається сума підвищення доходу). Ця фіксована сума індексації буде виплачуватись до тих пір, поки сума наступного підвищення зарплати її не перевищить. Для вас базовим стане липень 2013 р, і індексація почне нараховуватись з нуля, але буде постійно виплачуватись фіксована сума індексації.

Складно, але такий закон...

Фактично, незначні підвищення заробітної плати просто поступово погашають суму індексації.

Просимо Вашої допомоги у

Просимо Вашої допомоги у вирішенні питання нарахування індексації зарплати.
Працівниця прийнята на роботу в Жидачівське управління водного господарства згідно направлення Національного університету водного господарства та природокористування (м. Рівне) на посаду інженера – гідротехніка ІІ категорії з 14 липня 2008 року. Зразу ж з 14.07.2008р. пішла у відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Вийшла на роботу після закінчення відпустки по догляду за другою дитиною до досягнення нею трирічного віку 09 лютого 2013 року.
Чи правомірно вважати базовим місяцем жовтень 2008р., як і в інших працівників на аналогічній посаді? Чи проводиться індексація заробітної плати у такому випадку? Будемо дуже вдячні за роз’яснення.

Для працівників, які вийшли з

Для працівників, які вийшли з відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного (шестирічного) віку, при визначенні базового місяця для проведення індексації мають зберігатися такі самі умови нарахування сум індексації, як і в інших працівників, які займають аналогічні посади.

Якщо у працівниці в період перебування у відпустці для догляду за дитиною було підвищення заробітної плати, наприклад за рахунок установлення надбавки, і сума підвищення заробітної плати перевищила суму індексації, яка мала виплачуватися у місяці підвищення, то базовим місяцем вважається місяць підвищення заробітної плати.

У Вашому випадку базовим місяцем буде липень 2008 року.

Добрий день! Прошу вас,будь

Добрий день! Прошу вас,будь ласка,поясніть мені, як нараховується індексація.Знаю, що кожного місяця вона повинна бути різною, але я, чомусь, з вересня 2012 по березень 2013 отримую однакову суму (362,43). Маю вищу педагогічну освіту.В даний час працюю педагогом-організатором в середній школі на повну ставку (1653 грн). Педагогічний стаж - 23 роки.

Справа тут в тому, що у

Справа тут в тому, що у вказаний вами період не було інфляції офіційно, тому коефіцієнт індексації у вас постійний. Але у вашому випадку сума індексації повинна була мінятися при підвищенні прожиткового мінімуму в грудні 2012 та січні 2013 року.

Чи впливає на нарахування

Чи впливає на нарахування індексації підробки. Я працюю вихователем І категорії з окладом 1560грн і стажем 17 років?

Що таке підробки? Це робота

Що таке підробки? Це робота за сумісництвом чи що? Якщо в наказі вказано певний термін - то на індексацію це не впливає, оскільки індексується постійна складова заробітної плати (постійна премія (тимчасове призупинення виплати премії теж не враховується для індексації), надбавка і т.п.)

Дякую за відповідь. Так в

Дякую за відповідь. Так в наказі вказано певний термін заміни.

Здрастуйте! Допоможіть

Здрастуйте! Допоможіть розібратися: працювала з липня 2001 в банківській установі економістом до 2005 перед декретною відпусткою була переведенна на посаду касира з меншим окладом в червні 2011 вийшла на посаду касира на 0,5 ставки яка і чи нараховується мені індексація?

Нараховується. Базовим

Нараховується. Базовим місяцем для нарахування є базовий місяць на посаді касира в даній установі в тей час, поки ви перебували в декретній відпустці (місяць підвищення заробітної плати на даній посаді на суму, більшу ніж можлива індексація в даному місяці)

Працівника було переведено з

Працівника було переведено з УПФУ одного району до такого ж самого УПФУ в іншому районі. Як потрібно нараховувати індексацію, якщо зарплата не збільшилась і базовий місяць для нарахування індексації був лютий 2008 року? Заздалегідь вдячна за відповідь.

Я держслужбовець.За весь 2011

Я держслужбовець.За весь 2011 рік не виплачено індексацію. У травні мені видали довідку про розмір зарплати за 2011 рік без врахування ідексації.Зараз у травні виплачують заборгованість по індексації за 2011 рік.І мені знову необхідна довідка,але за цей самий період бухгалтер видає довідку вже з уракуванням індексації.Тож яка з довідок є правильною?

Помогите разобраться.Почему

Помогите разобраться.Почему за февраль2012 мне не заплатили надбавку "за досягнення..."-328грн.Но повісили оклад с 1024 до 1076 грн.Стаж работі в госслужбе 17 лет.

За 17 років держслужби так і

За 17 років держслужби так і не вивчив державну мову? Іди на біржу праці!

Додати новий коментар

CAPTCHA
Введіть літери з картинки для захисту від спаму (лише англійські малі літери)