Перейти до основного матеріалу

Завантажте заповнені по графіку п'ятиденного робочого тижня (8 год. щодня) табелі обліку робочого часу на весь 2024 рік в форматі Excel з формулами.

Табелі складені з врахуванням дії воєнного стану!

Плата фізичним особам за оренду земельного паю

Друкувати

Сільгосппідприємство виплачує фізичним особам орендну плату за землі сільськогосподарського призначення коштами та в натуральній формі. Як у кожному із цих випадків розрахувати суму податку на доходи фізичних осіб і суму до виплати (вартість продукції до видачі)?

Відповідно до Податкового кодексу України (далі - ПКУ) дохід від надання майна (у вказаному випадку — землі) в оренду потрапляє до місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків згідно з пп. 164.2.5 ПКУ. Із нього підприємству, як податковому агенту, слід утримати податок на доходи за ставкою 15% (17% — якщо сума компенсації більша 10-кратного розміру мінімальної заробітної плати, установленої на 1 січня поточного року — ст. 167 ПКУ).

  • При грошовій виплаті від суми орендної плати віднімається податок на доходи, підрахований за зазначеною вище ставкою, а різницю виплачується фізичній особі. Наприклад, при орендній платі 1920 грн. орендодавець одержить на руки 1632 грн.: 1920 грн. — (1920 грн. × 15%).
  • При натуральній оплаті (зерновими, насінням соняшника, овочами, тощо) податок на доходи обчислюють виходячи з вартості продукції, підрахованої за звичайними цінами (з урахуванням ПДВ), помноженої на коефіцієнт 1,176471 або 1,204819 (залежно від розміру доходів) — п. 164.5 ПКУ. Тобто при орендній платі 1920 грн., виплаченій натурою, фізособа одержить сільгосппродукцію на суму 1581,18 грн.: 1920 грн. — (1920 грн. × 1,176471 × 15%).

Добрий день. Як правильно

Добрий день. Як правильно виплатити орендодавцям орендну плату готівкою, у звязку з відміною дрібних монет, зо робити з копійками. Дякую

Скажіть будь ласка. я

Скажіть будь ласка. я довірила паї своїй тьотці 18.гектарів.землі на 10 років вона користується.отримав тільки 8000.гривень.у цьому році. Чи можу я їх переоформити їх назад на себе? Підкажіть що і як робити.

Маю земпай в 6,5043 га 5 %

Маю земпай в 6,5043 га 5 % процентів річних виплачують.Грошова оцінка в 241767,24 грн скільки я повинна отримати грошей на руки

241767,24 * 5% = 12088,36

241767,24 * 5% = 12088,36 грн. (грязними).
12088,36 - 19,5% = 9731,13 грн. (на руки)

Оформили договор аренды земли

Оформили договор аренды земли в ноябре этого года .За этот год орндатор должен выплатить деньги? 5лет пользовался землёй без договора(наша вина), слышала,что арендатор,должен выплатить за три года аренды.Правда или ?????

Обов'язок з нарахування

Обов'язок з нарахування орендної плати виникає з моменту його складення, тому, на жаль, не було договору - немає й орендної плати. Але можете якось домовитись з орендатором...

Підскажіт гроші за пай завжди

Підскажіт гроші за пай завжди отримувала укр.поштою.у цьому році кинули приват банк.хто за мене це рішив.яне є клієнтом банку немаю ніяких карт банку.Чи мают право вони вирішувати неінформуючи мене.???.дякую

Порядок виплати орендної

Порядок виплати орендної плати прописується в договорі. Якщо в договорі нічого не вказано на цю тему, то виплата здійснюється по узгодженню між сторонами. Думаю, вам відправили грошовий переказ, а для його отримання не обов'язково бути клієнтом Приватбанку, потрібно надати паспорт. І не "вестися" на вимоги співробітників банку оформити картку - у них план, а ви маєте право отримати і без картки.

Добрий день. Маю пай 2,2 га з

Добрий день. Маю пай 2,2 га з оцінкою 27322 грн,. Отримала виплату у розмірі 9400 гр. Чи маю право на доплату

Це оцінка за гектар чи за

Це оцінка за гектар чи за весь пай? Якого року нормативно-грошова оцінка? Якщо за гектар, то розмір орендної плати складає 15,6% від вартості землі, що зовсім і зовсім непогано. Якщо всього паю - то помножте 15,6 на 2,2 - ще більше.

Права за цю ділянку ви маєте лише ті, які прописані в договорі оренди землі, зокрема в розділі "Орендна плата".

Когда будет выплата за 2021

Когда будет выплата за 2021 рiк

У відповідності до умов

У відповідності до умов договору. Зазвичай - до 31 грудня кожного року.

Так утримувати 15 % пдфо чи

Так утримувати 15 % пдфо чи 18%????

Ця стаття ще від 2011 року!

Ця стаття ще від 2011 року! Тому, звичайно, 18% ПДФО + військовий збір 1,5%

Договір оренди земельного паю

Договір оренди земельного паю дієдо 2014 р.і продовдено ще на 10 років,чи маю право інвалід та моя лружина отримати орендну плату на перед за 5 років згідно договору оренди.

Якщо договір оренди типовий -

Якщо договір оренди типовий - то в ньому немає пунктів про виплату орендної плати наперед.

добрий день!скажіть

добрий день!скажіть будь-ласка...я написав заяву,щоб отримати гроші за цей рік наперед..на карточку...через скільки часу вони мені прийдуть?вже пройшов місяць а їх ще нема.

Запитайте в того, в кого

Запитайте в того, в кого знаходяться гроші, які вам не виплачують. Ніхто більш вам не скаже, коли їх виплатять...

Я в 2021 году попросила в

Я в 2021 году попросила в счет земельного пая деньги в сумме 10 тысяч гривен на операцию. Но фермер дал мне их под проценты. Каждый месяц я должна платить 117 грн до июля месяца. Правомерны ли его действия.?

Право надавати фінансові

Право надавати фінансові послуги має право лише організація з відповідною ліцензією. Чим підтверджуються документально ваші відносини? Договір, розписка чи щось інше?

Здравствуйте скажите

Здравствуйте скажите пожалуйста что можно сделать если орендатор не платит деньги за оренду пая уже 3 года,требует чтобы оформили землю по акту только тогда отдаст деньги за оренду пая. Договора оренди пая нет при оформлении работниками сельского совета второй экземпляр не отдали, и в сельском совета договоров тоже нет.Книги реестрации договоров оренди земельной делянки (пая) в сельском совета тоже нет.

Все якось печально. Ніде

Все якось печально. Ніде нічого немає. А у вас по факту і землі немає - неоформлена. Тоді чому вам хтось щось має платити?

Скажіть,чи маю я право

Скажіть,чи маю я право просити паї наперед,якщо дуже потрібні кошти?!І чи мають право, мені відмовляти?!І як з цим бути?

І ви маєте право просити, і

І ви маєте право просити, і орендар - відмовити. Як бути? Завжди потрібно йти на компроміс - збільшити термін дії договору, наприклад. А головне - уважно читати те, що підписуєте, причому бажано - при свідках

Доброго ранку.Підскажіть

Доброго ранку.Підскажіть будьласка.Взявши на перед гроші за пай продовживши ще договір на 10 років.Зараз орендатор дає 1000 тисяс хто продовжує договір.Чи маю я право,так як взяла гроші наперед.Отримати 1000тисяч#

Договір та зміни до нього

Договір та зміни до нього вносяться по взаємному волевиявленню сторін. Якщо ви говорите про якесь право - то на основі чого це право виникло? З якого пункту договору випливає, що вам хтось зобов'язаний виплатити цю суму?

Здравствуйте. Скажите,

Здравствуйте. Скажите, пожалуйста, может ли уменьшаться размер арендной платы за пай? В прошлом году арендатор заплатил за 4 гектара 6600 грн, а в этом 5980. Мне кажется, что меня на.бывают. Спасибо.

Смотрите в условия договора.

Смотрите в условия договора. Часто в договоре прописано 3% от НГО, но платят больше. Но должны по договору 3% и все, а остальное - добрая воля арендатора. По хорошему все оплаты должны оформляться "додатковою угодою" к договору, но так редко кто делает. Посмотреть НГО участка можно на сайте https://ngo.land.gov.ua/uk/map/

Скажіть будь ласка чи можливо

Скажіть будь ласка чи можливо якщо договір підписаний на 15 років можливо розділити його на 2 рівні частини, за одну забрати за 15 років а іншу отримувати що року

Якщо орендар погодиться, то

Якщо орендар погодиться, то це можна оформити як додаткову угоду до договору.

При укладанні орендної угоди

При укладанні орендної угоди орендатор згоден тільки на 20 річний термін його дії. Для мене це занадто великий термін. Як бути, якщо він великий монополіст і робить таким чином тиск?

Є таке поняття - свобода

Є таке поняття - свобода договору. Не погоджуєтесь з умовами договору - не підписуйте його. Думаю, якийсь невеликий фермер або й декілька ведуть свою діяльність на цій території - подайте заявку на сайти з орендою землі, скористайтесь знайомствами за місцем розташування ділянки - і ви зможете знайти прийнятні для вас умови договору. В мене брат - саме невеликий фермер із монополістом - агрохолдингом. Багато людей бажає передати землю саме йому, бо він іде на їх умови, причому розмір орендної плати навіть вищий.

Доброго дня!Скажіть

Доброго дня!Скажіть будьласка,я взяла на перед за 5років гроші 15000,але на другий рік плата пайовикам збільшилась в два рази.Тобто в перший рік 3000,а потім по 6тисяч.Вже четвертий рік я не получаю ні копійки.В загалом вже 21000 набігло,а взяла 15.Але на слідуючий рік то вийде 27000.Чи не по вині вони повернути різницю?Дякую!

Якщо ви підписували додаткову

Якщо ви підписували додаткову угоду на ці 15 тис., то повертати різницю вам не будуть. Якщо не підписували (а лише якісь документи, що вам виплатили певну суму), то можуть (але не повинні) повернути. В цілому потрібно аналізувати умови вашого договору.

Підскажить будьласка,як

Підскажить будьласка,як правильно пишеться,нарахування на земельний пай за 2018—2019 рік,мені потрібні ці документи,а мій так званий фермир,два місяці не може мені їх зробити,говорить не знае як вони пишеться,а мені вони дуже потрібний,здати в совбес

Довідка про розмір доходу від

Довідка
про розмір доходу від оренди земельної ділянки (паю)

Видана ***ПІБ***, ідентифікаційний номер ***ІПН***,
в тому, що у відповідності до договору оренди земельної ділянки № ХХХ від 10.06.2015 року
з 01.01.2017 р. по 31.12.2017 р. нарахована орендна плата в розмірі 18505,00 грн.,
в тому числі податок на доходи фізичних осіб - 3330,90 грн., військовий збір - 277,58 грн.
Фактично виплачено 14896,52 грн.
Довідка видана для пред’явлення за місцем вимоги.

Документ про нараховану суму

Документ про нараховану суму орендної плати за землю може бути виданий у вигляді інформаційної довідки. В мене є приклад. Якщо потрібно - можу відправити приклад на електронну пошту. Але тут інше питання: всю цю інформацію можна отримати і в податковій, подавши відповідний запит. Якщо вам так зараз потрібна ця довідка в совбес, то, можливо, ця виплата не проходила офіційно зі сплатою податків - інакше б совбес на запит отримав цю інформацію. Виходить, ваш фермер міг не сплачувати із орендної плати податки (нагадую, що вони сплачуються за ваш рахунок - орендодавця - 19,5%). А це вже може вилитися досить суттєвими проблемами для вас в тому числі.

Маю земпай в4038га

Маю земпай в4038га 12%процентів річних виплачують.Грошова оцінка в 120840грн скільки я повинна отримати грошей на руки

11 673,14 грн.

11 673,14 грн.

Доброго вечора Чи маю право

Доброго вечора Чи маю право забрати о-п за пай ше ..Я забрала по 25рік..Договір заключено до 38р..В мене хворіє донька доввідки я надавала в підрозділі де знаходиться земля мою ситуацію знають..В дитини йде загострення коштів на лікування не маю,прошу їх щоб ще хоч на пару років а відповіді немає..Допоможіть будь-ласка...Дякую...

Доброго вечора.Якщо не

Доброго вечора.Якщо не виплачено кошти за оренду земельного паю,чи маю право вимагати якусь компенсацію,чи до якого часу потрібно чекати?

Якщо в договорі прописано

Якщо в договорі прописано неустойку (штраф чи пеня), то потрібно дивитись, як саме це прописано в договорі. Строк позовної давності - 1 рік, причому для пені строк позовної давності встановлюється до кожного дня прострочки, а вимагати можна лише пеню за 6 місяців (наприклад, по договору потрібно сплатити орендну плату до 31 грудня 2018 р., позов подано 10 січня 2020 р. - тоді в позові позивач має право вимагати пеню за період з 11 січня 2019 по 1 липня 2020 р. (6 місяців з дня прострочки мінус ті дні, по яких минув термін позовної давності). Тому немає сенсу тягнути з позовом більше 6 місяців з дня початку прострочки.

Орендатор не віддає за

Орендатор не віддає за земельний пай гроші за 2019р мотивуючи тим, що потрібно продовжити дію договора на 15 років.Але договір закінчується тільки 26 березня 2020р.і я не маю наміру через таке відношення продовжувати з ним договір.Який вихід з цієї ситуації?

Це звичайний шантаж

Це звичайний шантаж орендарів. Чекати просрочки терміну сплати орендної плати і далі - через суд вимагати виплати. Тільки проблема в тому, що суд присудить орендну плату по договору, а вона зазвичай нижча, ніж фактично виплачувана.

Доброго дня ! Підскажіть

Доброго дня ! Підскажіть будь-ласка як правильно нараховувати орендну плату за оренду земельних паїв з фізичними особами у 2019 р. , якщо оцінка зменшилась у порівнянні з 2018р . майже у два рази .Чи брати до уваги договора

Доброго дня, я можу забрати

Доброго дня, я можу забрати свої паї в 17 років?

За скiльки рокiв наперед

За скiльки рокiв наперед можно взяти грошi за пай?

За домовленістю з орендарем -

За домовленістю з орендарем - хоч за весь термін оренди

У мене не переоформлений

У мене не переоформлений земельний пай з 2014 року але я маю свідоцтво на право власності чи можу я получити орендну плату на підставі цих документів

важко довідатися чи існував

важко довідатися чи існував договір до переоформлення на спадкоємця.я переоформила пай у 2017 році.отримала кошти за 2017рік.а за попередні три роки відповіді не дають.чи це законно

Додати новий коментар

CAPTCHA
Введіть літери з картинки для захисту від спаму (лише англійські малі літери)