Перейти до основного матеріалу

Плата фізичним особам за оренду земельного паю

Сільгосппідприємство виплачує фізичним особам орендну плату за землі сільськогосподарського призначення коштами та в натуральній формі. Як у кожному із цих випадків розрахувати суму податку на доходи фізичних осіб і суму до виплати (вартість продукції до видачі)?

Відповідно до Податкового кодексу України (далі - ПКУ) дохід від надання майна (у вказаному випадку — землі) в оренду потрапляє до місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків згідно з пп. 164.2.5 ПКУ. Із нього підприємству, як податковому агенту, слід утримати податок на доходи за ставкою 15% (17% — якщо сума компенсації більша 10-кратного розміру мінімальної заробітної плати, установленої на 1 січня поточного року — ст. 167 ПКУ).

  • При грошовій виплаті від суми орендної плати віднімається податок на доходи, підрахований за зазначеною вище ставкою, а різницю виплачується фізичній особі. Наприклад, при орендній платі 1920 грн. орендодавець одержить на руки 1632 грн.: 1920 грн. — (1920 грн. × 15%).
  • При натуральній оплаті (зерновими, насінням соняшника, овочами, тощо) податок на доходи обчислюють виходячи з вартості продукції, підрахованої за звичайними цінами (з урахуванням ПДВ), помноженої на коефіцієнт 1,176471 або 1,204819 (залежно від розміру доходів) — п. 164.5 ПКУ. Тобто при орендній платі 1920 грн., виплаченій натурою, фізособа одержить сільгосппродукцію на суму 1581,18 грн.: 1920 грн. — (1920 грн. × 1,176471 × 15%).
 

Чи правомірна продажа

Чи правомірна продажа зерном та іншою продукціею в рахунок паю без урахування коефіціента 1,756

будь-ласка підскажіть зразок

будь-ласка підскажіть зразок заяви на отримання грошових коштів від оренди паю

Заява пишеться на імя

Заява пишеться на імя керівника господарства. Бажано щоб пайовик вказував на лише пріщвище і ініціали, а й номер паспорта. іднтиф код. адресу проживання

Прошу виплатити орендну плату за земельний пай згідно договору оренди № ____ від "____" ______________ 20__ р. готівкою.
Дата Підпис

Добрий день! Якщо земельна

Добрий день! Якщо земельна ділянка (пай) фізичною особою не надається в оренду, а знаходиться у самообробці, яку звітність ця особа повинна надавати до органів ДФС? Земельний податок особою сплачується.

доброго дня зараз така

доброго дня зараз така ситуація орендар відмовляється заключати із мною на слідуючий період договір оренди землі, мотивуючи тим що я його розоблачив де я виявив ним допущені порушення,тобто недорахування орендної плати з 2008-2011р і допущені вже теж порушення з нарахування ПДФО із застосуванням нат.коеф.1,1764 за 2012-2015р,але що саме інтересніше дана зем.ділянка знаходиться по середині зем. масиву і він хоче її самостійно винести Чи має право так поступати орендар

Ні, не має. Це ваша власність

Ні, не має. Це ваша власність і вся відповідальність за неї лежить на вас. Тобто, для вашої зручності, ви можете знайти власника паю не в середині поля, а біля якоїсь із доріг і здійснити з ним обмін шляхом укладання договору міни (при цьому обидві земельні ділянки повинні бути виділені в натурі). Проте потрібно знати, виділяли ви цю ділянку в натурі чи ні і чим посвідчується право власності на саме на цю земельну ділянку... Також потенційний орендар має повне право не заключати з вами договір оренди.

Добрий день. Допоможіть

Добрий день. Допоможіть розібратись у питаннях визначення грошої оцінка земельної ділянки. Коли оформлювали земельну ділянку у спадщину було проведено переоцінку землі і станом на 2013 рік вона становила 53719 грн, а коли підписували договір з орендарем у 2015 році оцінка становила 67125 грн. Звідки взялась така сума? Які формули її переоцінки? Дякую.

Це нормативна грошова оцінка

Це нормативна грошова оцінка із врахуванням коефіцієнту індексації 1,0*1,249=1,249 за 2013 та 2014 роки

ЯК причому ДПІ почитайте

ЯК причому ДПІ почитайте листи ДПІ Державна податкова адміністрація України13.01.2009 р. N385/7/17-0317 Державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі Про плату за землю орендарне провів розрахунок і виплату орендної плати Лист ДПС України от 12.1.2010 № 135/7/17-0317 Про індексацію грошової оцінки землі у 2010 році (витяг)
Лист ДПАУ від 19.01.2011 р. №1205/7/17-0317 Про індексацію грошової оцінки земель у 2011 році (витяг)

Хто винен в тому що

Хто винен в тому що невиконані орендатором вимоги згідно листів ДПІ Державна податкова адміністрація України13.01.2009 р. N385/7/17-0317 Державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі Про плату за землю орендарне провів розрахунок і виплату орендної плати Лист ДПС України от 12.1.2010 № 135/7/17-0317 Про індексацію грошової оцінки землі у 2010 році (витяг)
Лист ДПАУ від 19.01.2011 р. №1205/7/17-0317 Про індексацію грошової оцінки земель у 2011 році (витяг)
Наслідком чого не було доотриманоФО орендну плату і не додорахований ПДФО.
Але саме інтересніше що працівники ДПІ в 2012р заставили дорахувати ПДФО за 2008-2011роки, а орендна плата не була дорахована,виплачена і нікого з пайовиків не повідомила про дорахунок ПДФО, хоча вище зазначених листів.
Враховуючи наведене та з метою забезпечення виконання вимог Кодексу, Державна податкова адміністрація України зобов'язує: 1. Провести навчання стосовно порядку застосування змін до чинного законодавства та довести їх до підпорядкованих органів державної податкової служби, а також організувати проведення масово-роз'яснювальної роботи серед платників податків. 2. Спільно з місцевими органами влади та органами земельних ресурсів забезпечити доведення до фізичних осіб власників землі, землекористувачів та орендарів коефіцієнта індексації ставок земельного податку і орендної плати грошової оцінки земель. 3. Встановити контроль за дотриманням норм чинного законодавства щодо правильності обчислення та повноти сплати до відповідних місцевих бюджетів земельного податку та орендної плати за вказані земельні ділянки.
ПРОКОМЕНТУЙТЕ. ЧИ ВІДНОСИТЬСЯ ТАКА ДІЯ ПРАЦІВНИКІВ ДПІ ДО БЕЗДІЯЛЬНОСТІ?

Орендна плата за пай

Орендна плата за пай виплачується фізичній особі на основі та у порядку, прописаному в договорі. Причому умови договору не можуть бути гіршими, ніж визначено в законодавстві. Сторонами договору є орендар та орендодавець (фізична особа). Якщо ви вважаєте, що невиплатою або неповною виплатою орендної плати порушуються ваші права згідно договору, ви маєте право звернутися до суду.

Причому тут ДПІ???

Якщо протягом 7років пай був

Якщо протягом 7років пай був не оформленим,потім мі його оформили за скильки років повертаеться компенсація і куди звертатися за нею?

Компенсація не повертається.

Компенсація не повертається.

Здраствуйте.Есть договор на

Здраствуйте.Есть договор на аренду земли до 08.2016г,пай 5.3га получаю на него 3% -2270грн в год,плата за 1 гектар 454грн.Очень настойчиво предлагают сейчас перезаключить договор на 17 лет под 5%,гектар будет стоить 756грн.В растерянности что делать,какие ожидаются перемены и будут ли они в ближайшем будущем,в особенности после прочитанного законопроекта №2253 http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=45837.

На мою думку так, якщо дыйсно

На мою думку так, якщо дыйсно в договорі буде зазначена виплата орендної плати в розміры 5% від нормативно-грошової оціки землі, яка в свою чергу переглядається кожного року станом на 1січня. Таким чином якщо правильно тлумачити договір та слідкувати за його виконанням Ви будете захищені від інфляції. А зважаючи на те, що обєктом оренди є право на земельний пай то в разі виділення його в натурі попередній договір втрачає силу)))

добрий день. Добрий день

добрий день.

Добрий день порахуйти скільки має отримати натуральним продуктом при арендній платі 870грн і який загальний дохід має бути вказаний в грошах в довідці про дохід

Будь ласка підкажіть,ЯК БУТИ, якщо в договорі аренди земельної ділянки немає пункту, що розрахунок проводиться натурою, а тільки грошима і вказана сума.А орендар видає 3 цнт пшениціі враховує коеф.1.17647, то чи він має право на застосування коеф.1.17647 і як правильно оформити видачу продукції.І чи має право орендар в довідці про дохід ставити більшу суму, тобто 870+(870х1.17х15%)=1023грн.і в кінцевім результаті виходить що 1 цнт. коштує 1023грн:3 цнт=341грн.коли всі твердять що відпуск зерна має бути за звичайними цінами.

добрий день порахуйти скільки

добрий день порахуйти скільки має отримати натуральним продуктом при арендній платі 870грн і який загальний дохід має бути вказаний в грошах в довідці про дохід

Дохід повинен бути вказаний у

Дохід повинен бути вказаний у розмірі, що відповідає сумі орендної плати відповідно до договору - 870 грн. (не забувайте індексувати даний дохід на коефіцієнт індексації, а також, якщо орендується рілля - на коефіцієнт 1.756, хоча це спірне питання). Отримати на руки орендодавець повинен продукції на суму 870 - (870 × 1,176471 × 15%) = 870 - 153,53 = 716,47 грн. за звичайними цінами.

чи має право працівник

чи має право працівник -інвалід III ГРУПИ на податкову соціальну пільгу,коли заробітна плата стіновить 1500грн.

Додати новий коментар

CAPTCHA
Введіть літери з картинки для захисту від спаму (лише англійські малі літери)