Перейти до основного матеріалу

Плата фізичним особам за оренду земельного паю

Друкувати

Сільгосппідприємство виплачує фізичним особам орендну плату за землі сільськогосподарського призначення коштами та в натуральній формі. Як у кожному із цих випадків розрахувати суму податку на доходи фізичних осіб і суму до виплати (вартість продукції до видачі)?

Відповідно до Податкового кодексу України (далі - ПКУ) дохід від надання майна (у вказаному випадку — землі) в оренду потрапляє до місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків згідно з пп. 164.2.5 ПКУ. Із нього підприємству, як податковому агенту, слід утримати податок на доходи за ставкою 15% (17% — якщо сума компенсації більша 10-кратного розміру мінімальної заробітної плати, установленої на 1 січня поточного року — ст. 167 ПКУ).

  • При грошовій виплаті від суми орендної плати віднімається податок на доходи, підрахований за зазначеною вище ставкою, а різницю виплачується фізичній особі. Наприклад, при орендній платі 1920 грн. орендодавець одержить на руки 1632 грн.: 1920 грн. — (1920 грн. × 15%).
  • При натуральній оплаті (зерновими, насінням соняшника, овочами, тощо) податок на доходи обчислюють виходячи з вартості продукції, підрахованої за звичайними цінами (з урахуванням ПДВ), помноженої на коефіцієнт 1,176471 або 1,204819 (залежно від розміру доходів) — п. 164.5 ПКУ. Тобто при орендній платі 1920 грн., виплаченій натурою, фізособа одержить сільгосппродукцію на суму 1581,18 грн.: 1920 грн. — (1920 грн. × 1,176471 × 15%).

чи має право працівник

чи має право працівник -інвалід III ГРУПИ на податкову соціальну пільгу,коли заробітна плата стіновить 1500грн.

Додати новий коментар

CAPTCHA
Введіть літери з картинки для захисту від спаму (лише англійські малі літери)