Перейти до основного матеріалу

Податкова соціальна пільга в 2012 році

Друкувати

Згідно статей 12, 13 Закону України "Про державний бюджет України на 2012 рік" від 22.12.2011 №4282-VI та Податкового кодексу України розраховані такі значення для застосування податкової соціальної пільги в 2012 році:

  • Звичайна податкова соціальна пільга (100%) - 536,50 грн.
  • Підвищена податкова соціальна пільга (150%) - 804,75 грн.
  • Підвищена податкова соціальна пільга (200%) - 1073 грн.

Граничний розмір доходу для отримання пільги в 2012 році - 1500 грн.

Прогнозовані показники податкової соціальної пільги в 2013 році (до прийняття Держбюджету-2013) можна переглянути на сторінці Податкова соціальна пільга в 2013 році

Також важливим показником є мінімальна заробітна плата. Детальніше читайте в статті Мінімальна заробітна плата в 2012 році

Вказані показники для ПСП розраховуються за наступним алгоритмом (детальніше про процедуру нарахування заробітної плати для підприємств та приватних підприємців - Як розрахувати податки та збори із заробітної плати працівника):

  • Гранична сума для застосування податкової соціальної пільги: прожитковий мінімум для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помножений на 1,4 та округлений до найближчих 10 гривень (п. 169.4.1 ПКУ)
  • Величина податкової соціальної пільги: дорівнює 50% розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року (п. 169.1.1 ПКУ з урахуванням того, що частиною 4 пункту 1 розділу XIX (Прикінцеві положення) Податковий кодекс набирає чинності з 1 січня 2011 року, крім підпункту 169.1.1 пункту 169.1 статті 169 цього Кодексу, який набирає чинності з 1 січня 2015 року. До 31 грудня 2014 року для цілей застосування цього підпункту податкова соціальна пільга надається в розмірі, що дорівнює 50 відсоткам розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року, - для будь-якого платника податку. )

підкажіть будь-ласка маю троє

підкажіть будь-ласка маю троє дітей жінка знаходиться в дикретній відпустці розмір пільги якою я маю право користуватись?

я мати 2 неповнолітніх дітей

я мати 2 неповнолітніх дітей моя заробітна плата становить 1500грн розлучена чи мая право на якісь пільги ?

Добрый день! Скажите

Добрый день! Скажите пожалуйста, могу ли я компенсировать налоговую льготу за 2009 и 2010 года, так как я не знала об этом постановлении КМ. Работаю в бюджетной сфере 12 лет и меня не уведомили (при выходе из декрета) в том, что я могу иметь налоговую льготу имея двое детей до 18-ти лет. Спасибо.

підкажіть скільки років

підкажіть скільки років зберігають заяви на пільгу по прибутковому податку

Документи, що забезпечують

Документи, що забезпечують нарахування і виплату заробітної плати, зберігаються на підприємстві протягом 3-х років з 1 січня року, наступного за роком отримання, після чого необхідно передати їх в установленому порядку до архіву, де вони повинні зберігатися протягом 75 років (в основному).

Я одинока мати, маю двох

Я одинока мати, маю двох дітей, 3 і 13 років, маю виходити з декретної відпустки. Якою повинна бути моя зарплата, щоб я мала соціальну пільгу?
Заздалегідь вдячна.

Не більшою за 1610*2=3220

Не більшою за 1610*2=3220 грн.

Доброго дня !!! Я вчителька.

Доброго дня !!!
Я вчителька. У відпустці з 27.05.13 року. Відпускні отримала за 5 днів травня і 2000 грн у червні, відпустка 56 календарних днів, на роботі пояснили, що відпускні будуть виплачуватися частинами і до жовтня місяця.
Чи правильно це ??
За здалегідь вдячна.

Відповідно до ЗУ "Про

Відповідно до ЗУ "Про відпустки":

Стаття 21. Порядок оплати відпусток
Заробітна плата працівникам за час відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до її початку.

я,одинока мама, маю двох

я,одинока мама, маю двох синів (13 та 18 років), зарплата 5000 грн. чи маю я право на соц. пільгу ??
За здалегідь вдячна.

Для вас гранична (макимальна)

Для вас гранична (макимальна) сума для отримання податкової соціальної пільги становить 2*1610=3220 грн (2013 рік), тому права на ПСП при такій заробітній платі ви не маєте.

пікажіть будь-ласка чи може

пікажіть будь-ласка чи може батько 2х дітей користуватися підвищеною ПСП в межах 1610 грн., якщо мати користується пільгою на кількість дітей?

Обоє з батьків мають право

Обоє з батьків мають право скористатись правом на підвищений розмір пільги на 2-х дітей (2 * 573,50 = 1147,00 грн), але для одного гранична сума буде складати 1610 грн, а для іншого - 1610 * 2 = 3220 грн.

Скажіть, будь-ласка, чи буде

Скажіть, будь-ласка, чи буде один із батьків двох дітей віком до 18 років продовжувати користуватись СПП, якщо дитина є студентом іноземного ВУЗу??????????

В законодавстві обмежень щодо

В законодавстві обмежень щодо навчання дитини немає. Головне, щоб дитині не виповнилося 18 років (до кінця календарного року, в якому дитині виповнилося 18 років, теж можна застосовувати ПСП)

Скажіть будь-ласка чи

Скажіть будь-ласка чи надаються мені розрахункові і відпускні, коли я є інвалідом 3-ої групи, звільняють без видимої на то причини, пропрацювала 5 місяців ?
Чи потрібна від мене якась заява роботодавцю ?

При звільненні працівника за

При звільненні працівника за ініціативою роботодавця роботодавець повинен провести остаточний розрахунок із працівником, включаючи компенсацію при звільненні, як вказано в КЗпП (при різних причинах звільнення різні ситуації), оплату невикористаних днів відпустки (за 5 відпрацьованих місяців). Окремої заяви не потрібно, оскільки роботодавець повинен це зробити відповідно до законодавства.

Також звертаю вашу увагу, що звільнити вас роботодавець має право лише при певних обставинах, які записані в ст. 40, 41 КЗпП (http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/322-08/page2#n231).

Вкажіть статтю, за якою вас мають звільнити, тоді можна більш конкретно спілкуватися.

Доброго дня! Підкажіть

Доброго дня! Підкажіть будь-ласка.Я працюю державним службовцем.Маю сина 5 років.З батьком дитини проживали в цивільному шлюбі.Син записаний звичайно на батька, але чоловік помер.Отримую пенсію по втраті годувальника.Сина виховую сама в шлюбі не перебуваю.Чи маю я право на пільгу ПСП.Зарплатня нарахована становит 2375грн.Дякую за відповідь.

Для вас у 2013 році

Для вас у 2013 році максимальна (гранична) сума для отримання пільги становить 1610 грн, тому права на ПСП ви не маєте.

Добрий день!! Така ситуація,

Добрий день!! Така ситуація, я зараз в декреті з другою дитиною, перша дитина не від чоловіка. Йому на роботі сказали, що навіть якщо дитина не його,він її виховує, то має право на пільгу на двох дітей. Які потрібно документи, щоб підтвердити цей факт. Ще проблемка, ми прописані у різних місцях. Я з дітьми у своїх батьків, чоловік у своїх. Буду вдячна за відповідь.

Документи, що підтверджують

Документи, що підтверджують вихлвання батьком дитини:
- довідка зі школи про те що батько бере участьу вихованні дитини;
- акт профспілкової комісії про обстеження побутивх умов проживання та виховання дитини;
- інші документи

Якими нормативними

Якими нормативними документами це підтверджується?

Місце проживання в даному

Місце проживання в даному випадку неважливе. А ось для отримання податкової соціальної пільги потрібно, щоб дитина була взята на опікунство вашим чоловіком. Адже рідний батько дитини теж має право на ПСП на цю дитину за умови утримання дитини (сплати аліментів).

дякую, але батько дитини від

дякую, але батько дитини від дитини відмовився, я рахуюся одинока мати.У свідоцтві в графі батько прочерк.

Якщо людина працювала на 1/4

Якщо людина працювала на 1/4 ставки і нарах. зп = 300 грн., як застосувати пільгу?

Якщо при проведенні

Якщо при проведенні перерахунку ПДФО за 2012 р. по сумі нарах. пдфо за 4 кв. - компенсація пдфо виходить відємне значення, як його показати у звіті?

Доброго дня .Підкажіть будь

Доброго дня .Підкажіть будь ласка чи моє право на ПСП в розмірі 150% розлучена яка виховує двох дітей неповнолітніх.
чи правомірні дії бухгалтера роблячи перерахунок податку з доходів громадян знімає змени псп і нараховує податок
за парший квартал 2012р.

Скажите, пожалуйста,какой

Скажите, пожалуйста,какой минимальный налог с зарплаты должен сниматься в моем случае: я - мать 2 детей до 18 лет (5 лет, 10 лет), замужем,работаю в бюджетной сфере, зарплата каждый месяц разная, например, в декабре 2012 года грязными мне было начислено 1700 грн, налог снят около 300 грн. Верно ли это? Я подавала заявление в бухгалтерию с соответствующими ксерокопиями документов в надежде на минимальный налог в моем случае, но пока безрезультатно. Каков должен быть размер моей зарплаты грязными, чтобы налог был минимальным? Заранее благодарю за ответ.

Чи має право одинока мати на

Чи має право одинока мати на ПСП, яка має сина - студента денної форми навчання 19 років? Адже допомога, як одинокій матері, до закінчееня дитиною ВУЗу зберігається. Чи є якісь нові зміни у законодавстві?

Підкажіть будь-ласка Я є

Підкажіть будь-ласка
Я є вдовою у мене є неповнолітня дитина, я працюю в державній структурі, моя офіційна зарплата на півтори ставки = 2700грн, також я отримую пенцію по втраті годувальника на дитину врозмірі 920грн, чи маю право на соціальну податкову пільгу? Дякую.

Доброго дня. Підкажsть, будь

Доброго дня. Підкажsть, будь ласка, як правильно розрахувати ЗП і утримання для Керівника підприємства, грязними - 4420, має двох неповнолітніх дітей, якщо він ще і приватний підприємець? Заздалегідь дякую за відповідь.

Будь-ласка,підскажіть:я мати

Будь-ласка,підскажіть:я мати 5-ти дітей,з них двоє до 18-ти років.Маю другу групу інвалідності.ЗП 2000 грн.Чи маю право на застосування ПСП і що для цього потрібно?

Це залежить від вашої

Це залежить від вашої заробітної плати і від того, чи отримує підвищену ПСП ваш чоловік.
Якщо заробітна плата менша від 3220 грн, то маєте.

Дякую щиро.

Дякую щиро.

Доброго дня підкажіть будь

Доброго дня
підкажіть будь ласка як в 1С версія 7,7 Зарплата + кадри для України змінити граничний розмір податкової соціальної пільги з 1500 на 1610 грн. Буду вдячний!

У меня сильно

У меня сильно модифицированная версия "зарплаты", но находится в меню "Справочники"-"Ставки налогов, льгот и проч". В поле "Ставки на дату" обязательно выбрать 01.01.2013. Далее зайти в папку "ЛьготыСотр". Там есть папка "ЛьготыПодох" - дважды клацнуть по ней и откроется окно, в котором есть окно "Дополнительные параметры". Там есть запись с названием "Макс. база" - нужно дважды клацнуть на поле "Значение" и ввести нужную сумму (1610). Ок, Ок.

Добрий день. Багатодітна

Добрий день.
Багатодітна сімя, є троє дітей.
Одному з них 19 років, але він навчається у ВУЗі на денній формі навчання.
Є відповідне посвідчення багатодітної родини, яке прожовжено та діє до 01.06.2015 року.
Податкова соціальна пільга буде застосовуватись на двох дітей (ті що до 18) чи на трьох?

На двох. Право на включення

На двох. Право на включення до складу дітей, які навчаються, застосовується тільки щодо ознаки багатодітності сім'ї і на ПСП не поширюється

чи має право на псп з пдфо

чи має право на псп з пдфо працівник-пенсіонер, яка є вдовою військовослужбовця?

Звичайно, право має. Вдови

Звичайно, право має. Вдови (вдівці) мають право на підвищений розмір ПСП (150%) тільки за наявності в них дітей віком до 18 років (з розрахунку на кожну дитину). Якщо таких дітей немає, працівник має право на звичайну ПСП 100%

Добрий день ! Діти - трійня

Добрий день !
Діти - трійня 06.01.2013 виполнилось 18 років в цьому році ПСП уже не можу користуватись?Дякую.

Згідно податкового кодексу -

Згідно податкового кодексу - можете користуватись до кінця року.

підскажіть де в програмі 1с

підскажіть де в програмі 1с поставити "Граничну суму для застосування податкової соціальної пільги" , яка на 1.01.2013 1610 грн ?

1. Яка конфігурація (Бухучет

1. Яка конфігурація (Бухучет для Украины, Зарплата + кадры для Украины і т.п.)
2. Яка версія 1С (7,8)

версія 7,7 бухгалтерія

версія 7,7 бухгалтерія

Добрий день !!! Прошу

Добрий день !!!
Прошу підсказати якщо я державний службовець, маю трьох дітей і до цього часу користувалась податковою соціальною пільгу але дітям виполнилось 18 років но вони навчаються на денному відділенні і тому нам було подовжено посвідчення баготодітної родини я могу користуватись ПСП ? Дякую.

Ні, користуватися ПСП ви не

Ні, користуватися ПСП ви не можете. Для ПСП враховуються тільки діти до 18 років, а для багатодітних сімей - і діти, які навчаються. Але якщо 18 років дитині виповнилося в поточному році, то ви маєте право на ПСП на цю дитину до кінця календарного року.

добрий день! я маю 3-рьох

добрий день! я маю 3-рьох дітей і моя зарплата становить 5000 грн. Чи маю я право на ПСП? І в якому розмірі?

Для одного із батьків

Для одного із батьків (наприклад, для вас) гранична сума для застосування пільги (1610 грн в 2013 році) множиться на кількість дітей. Для вас ця сума становитиме в такому разі 1610 * 3 = 4830 грн. Ваша заробітна плата (нарахована) становить 5000 грн, тому права на ПСП в 2013 році ви не матимете. Можливо, в наступному році, коли гранична сума буде більша, право на ПСП у вас виникне.

Додати новий коментар

CAPTCHA
Введіть літери з картинки для захисту від спаму (лише англійські малі літери)