Перейти до основного матеріалу

Матеріальна допомога

Уважаемые специалисты, помогите разобраться в моей ситуации. И она очень сложная и путаная. Суть всей ситуации алименты. Мой бывший муж работает председателем правления ВАТ. Узнать в бухгалтерии что-либо по поводу его зарплаты я не могу - он им запретил, справки мне не дают даже на письменные заявления. Судебный исполнитель говорит, что она не бухгалтер, поэтому расчет алиментов производится только по тем данным, которые ей подает бухгалтерия и круг, как говориться замкнулся. Сегодня я в разговоре с судебным исполнителем выяснила такой вопрос - в декабре 2008 г. наш "папа" получил зарплату 5100 грн и плюс 5000 грн якобы "материальной помощи на лечение", т.е. 10100 грн. Знаю абсолютно точно, что в 2008 г. "папа" серьезно не лечился и на больничном не был. Эти суммы 5100 и 5000 в бухгалтерии сложили и вычли с них налоги (пенсионный, подоходный, соцстрах, безработицу), как из облагаемого дохода, но алименты мне не насчитали, т.е.
доход - 10100 грн. из него соцстрах 1% - 101 грн., безработица 0,5% - 50,5 грн., пенсионный 2% - 202 грн., подоходный - 1465,05 грн. Доход после уплаты налогов - 8281,95 грн. из этой суммы отдали 5000 "папе", а из 3286.45 остального вычли 1/6 алименты (546.99 грн). Я думаю, что это не правильно: во-первых материальная помощь на лечение в размере оклада выплачивается раз в год, а такую помощь он уже получал в сентябре 2008, когда работал на другом предприятии этой же корпорации; во-вторых почему ему выдали полностью 5000 грн, если они тоже облагались налогами, т.е. эта сумма должна составлять 4041,25 и соответственно алименты должны быть больше (706,78 грн). В-третьих материальная помощь на лечение должна ведь подтверждаться какими-либо медицинскими показаниями (чеками, назначениями) иначе это просто выглядит, как "лазейка" для уклонения от выплаты алиментов.
Очень прошу помогите разобраться.

 

Чи повертається матеріальна

Чи повертається матеріальна допомога і чи була це помилка ,як дізнатись?
04 .02.2016р коли я звернулась за довідкою про доходи для надання в совбез ,мені повідомили ,що я повинна виплатити випадково виплачену матеріальну допомогу 1474 грн .В розрахункових листах які видала бухгалтер 18 .02.2016 видно, що мат.доп.я отримала в травні та липні 2015, весь цей час мовчали ,навіть в листопаді 2015 зробили перерахунок подоходного та повернули 850 грн.Такі дії мені здалися підозрілими ,заяву на відпустку я писала 05.05.15. з 02.06.15.-15.06.15 (14 дн) і на матеріальну допомогу ,отже виплата в травні матеріальної допомоги є законною згідно трудового договору .Друга частина відпустки з 17 .08.15-14.09.15.(28 дн).Отже випадково нарахована сума це липень.Згідно моїх доходів мені нараховується субсидія та допомога на дітей в УПСЗН ,і сума 1474 мат.допомоги увійшла в мої доходи.Також мені було відомо,що бухгалтерія систематично невірно нараховує і невиплачує мені зарплату.(Індексацію ,лікарняний,подоходний-це видно по довідці з налогової ,моїх розрахункових, та виписках з банку)Я сказала заміснику завідуючої, щоб звертались до суду.Завідувач в березні в музичному залі зібрала майже всіх співробітників і повідомила ,що із-за того ,що я не виплачую гроші у них будуть проблеми коли буде провірка КРУ,та бухгалтерія не хоче нараховувати зарплату.Після таких зборів ,я під диктовку завідуючої написала заяву про відрахування коштів з зарплати. В липні 2016 звернувшись за довідкою про доходи для оформлення соціальної допомоги, мені знову видали довідку з урахуванням тих коштів які я сплатила . На мій запит сказали ,що кошти 1474 грн, відрахують в 2015, видали довідку .Отримавши відомість з налогової 08.09.2016 де сума відрізняється звернулась з заявою до головного бухгалтера .Довідка про доходи ,яку видали після звернення теж невірна,з неї вирахували ті кошти які з мене утримали ,але включили за липень відпускні .Як я розумію в довідці про доходи Ф-192 січень-червень включаються доходи нараховані за цей період ,А липневі тут лишні.Дуже прошу допоможіть що робити Я В 2016 р січень-червень отримувала із -за завищених доходів меншу соц допомогу і субсидію так і зараз знову вони подали (бухгалтерія) завищені доходи але я їх не отримувала знов соц допомога менша і субсидії .

Перш за все рекомендую вам

Перш за все рекомендую вам помісячно розібратися із тими доходами, які ви фактично отримували в 2015-2016 році та порівняти їх із тими, які ви мали отримувати згідно з вашими даними. Різниця в результаті повинна бути нульова - інакше хтось із вас (ви чи роботодавець) неправий. Розберіться, і, якщо у вас все-таи виникнуть розбіжності, письмово зверніться до керівництва (а не бухгалтерії) із вимогою надання пояснень. Вам повинні надати письмову відповідь. Якщо і з нею ви будете не згодні - наступна інстанція - вищестоячий рівень керівництва або суд.

Дякую за пораду.Відмінності

Дякую за пораду.Відмінності є, це чітко видно,в 2016 щоб показати помилку мені роздрукували розрахункові де виплачували лікарняний і повертали подоходний (псп 2 дітей),але насправді цього не було.Нажаль ,що розрахункові ті які мене цікавлять,які мені видали,знайшла тільки зараз.Я дуже сумніваюсь що виплата мат допомоги була помилкою,але написавши заяву про відрахування -виходить я визнала що це помилка.Особливо обурило це зараз, коли подали у довідці про доходи суму яку я не отримувала.Вашою порадою скористаюсь, попрошу роз'яснень ,і напишу заяву вказавши,що працюю на підприємстві з 2002 року, ніразу не отримувала матеріальну допомогу згідно статті 185 і кол договору і попрошу виплатити мат допомогу.

Скажіть будь-ласка чи маю я

Скажіть будь-ласка чи маю я право на матеріальну допомогу якщо я працюю в ПАТ "Закарпатобленерго". Бо у нас у кол.договорі написано ,що навіть оздоровчі повинні платити але вони не платять!(У них свої закони).

Колективний договір є

Колективний договір є основним документом, що регулює питання оплати вашої праці. Зазвичай в таких договорах по тексту є примітки, що такі-то виплати будуть робитися за наявності фінансової можливості (якої зазвичай немає). Потрібно уважно прочитати колективний договір і далі у відповідності до нього діяти.

Подскажите пожалуйста, у меня

Подскажите пожалуйста, у меня такая ситуация я работаю в государственном вузе в электронной библиотеке, числюсь инженером 2 категории. Скажите я должна получать оздоровительные? Наши библиотекари получают и мат. помощь и оздоровительные, а я нет!
Заранее спасибо

Добрий день!Підкажіть

Добрий день!Підкажіть будь-ласка чи виплачуэться матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, яка оподатковується,службовцям апарату (секретар-друкар)відповідно до постанови №268 кабміну

Допоможіть! Як визначити

Допоможіть! Як визначити матеріальну допомогу в розмірі середньомісячної ЗП? Буду вдячна.

Я працююю на станції швидкої

Я працююю на станції швидкої медичної допомоги. Щорічно нам виплачують матеріальну допомогу до відпустки(так звані "оздоровчі")у розмірі окладу. Поясніть, будь ласка, чи підлягає ця виплата оподаткувуванню? Якщо ні, як можна повернути гроші, що були відраховані з матеріальної допомоги? Дякую.

Я працюю в управлінні

Я працюю в управлінні райдержадміністрації начальником відділу з 18 листопада 2008 року, державний службовець 12 рангу, посадовий оклад 1083,00 грн, стаж державної служби 18 років. У лютому, березні та квітні 2011 року мені була встановлена надбавка за високі досягнення у праці у розмірі 50 відсотків посадового окладу (на кожен місяць був окремо наказ). Починаючи з червня 2011 року бухгалтер ненараховує мені індексацію, мотивуючи це тим, що у мене змінився базовий місяць не листопад 2008 роу, а квітень 2011 року, чому це так, як ці надбавки носили тимчасовий характер? і на які підставі ненараховується і невиплачується матеріальна допомога до відпустки, за 2011 рік я її тоже не отримала

Я працюю в управлінні

Я працюю в управлінні агропромислового розвитку райдержадміністрації начальником відділу з окладом 1083,00 грн, державний службовець 12 рангу , стаж державної служби 18 років займаю посаду з 18 листопада 2008 року, у лютому,березні та квітні місяці 2011 року мені було нараховано надбавку за сумісництво у розмірі 50 відсотків окладу ( виконувала обов"язки бухгалтера, у зв"язку з тим що бухгалтер управління звільнилася). З червня 2011 року новий бухгалтер управління ненараховує мені індексацію грошових доходів громадян, мотивуючи це тим , що вона мені не положена, тому що змінився базовий місяць не листопад 2008 року, а квітень 2011 року.Дайте будь-ласка правову оцінку ситуації, і куди звернутись для нарахування обов"язкових виплат?

Пунктом 2 Порядку № 1078

Пунктом 2 Порядку № 1078 визначено, що індексації підлягає оплата праці найманих працівників підприємств у грошовому виразі, яка включає оплату праці за виконану роботу згідно з тарифними ставками (окладами), доплати, надбавки, премії, гарантійні та компенсаційні виплати, передбачені законодавством, що мають постійний характер виплати.

Потрібно знати формулювання наказу про надання надбавки за сумісництво професій - якщо надбавка надавалась без вказування терміну чи моменту закінчення дії надбавки (наприклад, "на три календарні місяці", "до 18.04.2011", "до прийняття на посаду працівника"), то така надбавка вважається постійною і підвищує ваш дохід. Але в будь-якому випадку базовим буде місяць призначення надбавки (лютий 2011), а не її зняття (квітень 2011), як вважає ваш новий бухгалтер.

Чи повертається матеріальна

Чи повертається матеріальна допомога на оздоровлення при звільнені з роботи працівнику який проробив 6 місяців і звільняється з роботи?

Чи повертається матеріальна

Чи повертається матеріальна допомога на оздоровлення при звільнені з роботи працівнику який проробив 6 місяців і звільняється з роботи?

матеріалку не ділять

матеріалку не ділять

Розрахунок відпускних по вагітності і пологах

Ділимо заробітну плату на кількість календарних днів і отримуємо середньоденну заробітну плату (при обчисленні декретних завжди використовуємо середньоденний заробіток).
4) Перевіряємо, чи не перевищує сума середньоденного заробітку максимальної заробітної плати, з якої сплачують страхові внески, у розрахунку на один день, обчислюють.діленням встановленого місячного ліміту (для грудня 2009 — 11160 гривень, січня 2010 - 13035 гривень, квітня 2010 -13260 гривень жовтня 2010 - 13605, грудня 2010 - 13830) в останньому місяці розрахункового періоду на середньомісячну кількість календарних днів (30,44). Как єто понять?

Матеріальна допомога на оздоровлення.

Будласка, допоможіть розібратися в ситуації. До декретної відпустки я працювала в державній лікарні медичною сестрою. Щорічну профвідпустку я відбула в травні 2010р ,а з червня 2010р я одразу пішла у відпустку у зв"язку з вагітністю та пологами. На підприємстві нам всім сказали, щоб ми не писали заяви на матеріальну допомогу( оздоровчі), бо лікарня немає коштів щоб її виплатити. Але майже весь трудовий колектив понаписував заяви на допомогу у липні-серпні, хоча всі були у відпустках в різний час. І лише в кінці грудня лікарня почала виплачувати своїм працівникам матеріальну допомогу. Лікарняний по вагітності і пологах у мене закінчився 27 листопада 2010., А з 28 листопада почалася декретна відпустка. Допомогу по вагітності і пологах( 10800 гривень) мені виплачували протягом липня-грудня різними сумами, останню суму віддали 9 грудня 2010р. Матеріальну допомогу мені нарахували аж 300 гривень, хоча колеги-медсестри отримали цілий оклад (860 гривень).Бухгалтерія аргументує це тим, що останні 5 місяців я не працювала , а була на лікарняному у зв"язку з вагітністю та пологами, тому вони зробили розрахунок лише за останній місяць моєї роботи до лікарняного. Скажіть, будласка, чи мала право бухгалтерія так врізати мені матеріалку у порівнянні з колегами? Чи зобов"язані вони розраховувати розмір матеріальної допомоги за останні 6 місяців до моєї щорічної профвідустки (листопад 2009р - квітень 2010 р), не за той період що я перебувала на лікарняному у зв"зку з вагітністю та пологами( червень-листопад 2010р.)? Дякую.

Я попросила материальную

Я попросила материальную помощь на лекарства 300 грн. Мне сказали , что налогами не облагается помощь при зарплате меньше 1400 грн. У меня зарплата 1900 грн. на руки. Подскажите, правда ли єта сумма должна облагаться налогом в моей ситуации?. Спасибо.

Якщо працівнику виплачується

Якщо працівнику виплачується нецільова благодійна (матеріальна) допомога, тобто за його заявою у зв'язку з особистими обставинами, то її оподаткування регулюється пп. 9.7.3 п. 9.7 ст. 9 Закону ( 889-15 ), відповідно до якого не підлягає включенню до оподатковуваного доходу платника податку сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, яка надається резидентами - юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного рівня доходу, визначеного згідно з абзацом першим пп. 6.5.1 п. 6.5 ст. 6 (у 2010 році - 1220 грн.), за умови, що на такого платника податку поширюється право на отримання податкової соціальної пільги згідно з пп. 6.5.1 п. 6.5 ст. 6 цього Закону.

Податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та відшкодування), якщо його розмір не перевищує суми, яка дорівнює сумі місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженої на 1,4 та округленої до найближчих 10 гривень (у 2010 році - 1220 грн.).

Сума перевищення допомоги над вказаним розміром підлягає оподаткуванню у джерела виплати за ставкою п. 7.1 ст. 7 Закону ( 889-15 ) - 15%

Підсумовуючи складні слова законів: якщо Ви отримуєте з\п за місяць (в якому виплачується матеріальна допомога) менше 1220 грн, то матеріальна допомога в розмірі, щоо не перевищує 1220 грн. не буде обкладатися ПДФО, а сума перевищення - буде за ставкою 15%. Якщо ж Ви отримуєте з\п більшу за 1220 грн, то буде оподатковуватися вся сума матеріальної допомоги.

Таку перевірку має провести

Таку перевірку має провести державний виконавець, мотивуючи тим, що в бухгалтерії знаходиться виконавчий документ.

Згідно з п. 12 Додатку до

Згідно з п. 12 Додатку до Постанови КМУ "Про перелік видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб" від 26.012.1993 року №146 утримання аліментів не провадиться з:

1) вихідної допомоги при звільненні і сум неоподаткованого розміру матеріальної допомоги;
...
3) допомоги на лікування; (Підпункт 3 пункту 12 в редакції
Постанови КМ N 135 (135-2000-п) від 24.01.2000)
...
8) матеріальної допомоги осіб, які втратили право на допомогу по безробіттю;
...
Розберемося по порядку:
1) Судячи з розрахунків в питанні вказана матеріальна допомога оподатковується всіма податками та зборами. Цей пункт для обґрунтування у відмові у включенні до складу доходу для виплати аліментів матеріальної допомоги на лікування не підходить.
3) Допомога на лікування - можливо, так називається виплата вашому колишньому чоловіку
8) Даний пункт стосується, на мою думку, безробітних, які вже не отримують допомогу по безробіттю і це логічно (безробітний не має іншого доходу для виплати аліментів).

Почитайте статтю Матеріальна допомога на підприємстві... В будь-якому випадку вказана Вами матеріальна допомога на лікування була оподаткована за всіма податками та фондами, тому вона повинна включатися до доходу для виплати аліментів...

Вельмешановний admin, дякую

Вельмешановний admin, дякую Вам за відповід. Так, я ознайомлена саме з цією статтею, на яку Ві зробили посилання. Може я б и сама розібралась, але в мене не має жодної можливості ознайомитись з матеріалами бухгалтерії и з нарахуванням заробітної плати колишнього чоловіка. У вище зазначеній статті чітко вказано, що тільки Систематична матеріальна допомога повністю оподатковується, а решта, у тому числі і мат.допомога на лікування мають певні преференції по сплаті внесків до соціального страхування і Пенсійного фонду - саме це мене й бентежить. Якщо сумму допомоги повністю обкладено податками, то ця сумма повинна бути включена до фонду оплати праці і алименти треба відраховувати. Якщож це дійсно мат. допомога на лікування то чому вони зробили нарахування до фондів соціального страхування і Пенсійного фонду України та ще й по безробіттю утримали? Якщо Ви знаєте, підкажіть, чи повинні бути надані саме медичні документи до підприємства на право отримання мат. допомоги на лікування в такому великому розмірі? Ще я чула, що кожна виплата и утримання при розрахунку заробітної плати мають певне кодування (як у "табульках"), де можно ознайомитись з цим списком кодувань? Може я звернусь до судовиконавця з заявою про визначення цієї допомоги за кодом, адже виплата пройшла вже давно і може вони гне зможть зміните саме ци дані? Дуже чекаю на Вашу відповідь.

Щодо кодування нарахувань та

Щодо кодування нарахувань та виплат, то таке кодування законодавством не передбачене. Проте при здачі звітності підприємством до податкової інспекції (раз у квартал) за формою 1ДФ бухгалтер повинен був вказати так звану "ознаку доходу". Якщо там вказана ознака доходу


39 "Кошти або вартість майна (послуг), що надаються як допомога на лікування та медичне обслуговування платника податку його працедавцем за рахунок коштів, які залишаються після оподаткування такого працедавця податком на прибуток підприємств (пп. 4.3.22 п. 4.3 ст. 4, пп. 9.7.4 п. 9.7 ст. 9 Закону)",

то дійсно було здійснене нарахування саме допомоги на лікування. Але отримати таку інформацію досить складно...

Найкращим варіантом все-таки було б добитися (виконавча служба, суд) офіційних документів по нарахуванню заробітної плати Вашого колишнього чоловіка і вимагати стягнення аліментів з вказаної допомоги у зв'язку з включенням такої допомоги до бази оподаткування. Ще можна "надавити" на фірму, що будете добиватися перевірки нарахування заробітної плати податковою, фондами (пенсійним, безробіттям і т.п.). Штрафи за неправильне подання звітності будуть більшими, ніж очікувана сума аліментів з 5000 грн... Але я вам цього не казав :-)

Дякую, а як можно добитись

Дякую, а як можно добитись цієї перевірки нарахування заробітної плати і саме головне, куди треба звертатись по цьому питанню, коли мені всі кажуть, що я не маю на це права, т.я, це не мою зарплата?

Додати новий коментар

CAPTCHA
Введіть літери з картинки для захисту від спаму (лише англійські малі літери)