Перейти до основного матеріалу

Визначення базового місяця при індексації зарплати

Підкажіть будь ласка встановлюється чи ні базовий місяць якщо робітнику зняли надбавку за високі досягнення в праці керуючись Постановою КМУ №1036 від 26.11.2008 «Про деякі питання організації бюджетного процесу» та в зв’язку відсутністю фінансування, а через чотири місяця встановили цю надбавку.
Надбавка не залежить від фінансових можливостей поточного місяця, призначається на постійній основі як відсоток від постійних виплат (посадового окладу, рангу та надбавки за вислугу років) розмір її у кожному місяці однаковий.
Сума підвищення перевищує суму індексації.
Важливо що надбавка знята а не призупинена та потім встановлена а не поновлена..

 

Добрый день. Я пенсионер с

Добрый день.

Я пенсионер с 2009г. Была предпринимателем до 09.2014 с 0 оборотом на общей системе налогообложения (взносы в пенсионный не платились) с 2011 года.
В пенсионном заставили написать заявление о прекращении предпринимательской деятельности в апреле 2015 (в октябре такое заявление подавалось, но его "потеряли").
Теперь у меня апрель 2015 считается базовым по мнению пенсионного фонда и соответственно у меня уменьшили пенсию с 1685грн до 1506грн.

Это законно или пенсионный обманывает, ведь доход не увеличился при закрытии предпринимательства?

Спасибо.

Добрий день. 18.05.2015 року

Добрий день. 18.05.2015 року я вийшла на роботу із відпустки по догляду за дитиною. До даної відпустки мені нараховували тільки обов"язкові виплати передбачені Постановою від 9.03.2009 року №268 оклад+надбавка за ранг+надбавка за вислугу років, а зараз мені ще й встановлено надбавку 50%, скажіть будь ласка який місяць для нарахування індексації буде базовим в даному випадку, і який був би, якби мені не було встановлено надбавку 50%. Дякую.

Доброго дня я нараховую

Доброго дня я нараховую лікарняний . В розрахунок беру 6 місяців,для середнього розрахунку береться індексація,але в нас індексація виплачувалась не в місяць,в квітні ми виплатили за березень ,а в березні за лютий,а тепер в 6-місяців в мене з 10.2014по 03.2015 період,а індексація березнева була виплачена в квітні . Чи маю я брати до обрахування цю індексацію березневу ,що була виплачене в квітні ? Чикаю відповідь дуже терміново!

Помогие пожалуйста. На

Помогие пожалуйста. На предприятии повышение было в декабре 2013 года. Это базовый месяц. У сотрудницы была ставка 2646 грн. з декабря 2013 г., а в мае ей дали новую категорию бухгалтера и оклад повысился до 2920 грн. Оклад повысился на 274грн., а индексация в мае 610,22. Подскажите как правильно рассчитать ей индексацию. Будет ли у неё фиксированая и как быть с текущей?

фиксированная индексация

фиксированная индексация будет 610,22-274 грн., а текущая индексация будет рассчитываться исходя из базового месяца май

Доррого дня. Підскажіть будь

Доррого дня. Підскажіть будь ласка як правильно зробити розрахунок прибуткового податку , якщо працівник відпрацював неповний місяць і пішов у щорічну відпустку , яка припадає на наступний місяць, у працівника є соціальна пільга на податок( троє дітей).

скажіть будь-ласка чи

скажіть будь-ласка чи нараховується індексація працівникам сільської ради,які працюють на півставки і не є держлужбовцями.

скажіть будь-ласка чи

скажіть будь-ласка чи нараховується індексація працівникам сільської ради,які працюють на півставки і не є держлужбовцями.

Добрий день. Підскажіть будь

Добрий день. Підскажіть будь ласка чи нараховується індиксація і у якому розмірі діловоду сільської ради, яка працює з грудня місяця 2009 року?

Підскажіть будь-ласка ,якщо

Підскажіть будь-ласка ,якщо людина була прийнята в січні 2013 року,то базовим буде січень?

А якщо працівник прийнятий у

А якщо працівник прийнятий у вересні 2013 року? Чи буде мати він індексацію?

Доброго дня! скаажіть будь

Доброго дня! скаажіть будь ласка чи маю право я на індексацію. Працюю з 4 січня 2010 року, останнє підвищення зарплати було в грудні 2013 (отримую мінімальну зп весь час)

з травня вже маєте право 3% -

з травня вже маєте право 3% - 36,54 грн

До декрета была установлена

До декрета была установлена постоянная надбавка 40% к окладу и начислялась индексация.Надбавка устанавливается каждый год новым приказом.В новом приказе моя фамилия отсутствовала,так как я была в декрете.После выхода с декрета надбавку установили новым приказом в том же размере но только через месяц.Идексация была потеряна так как месяц установления надбавки стал базовым, но работники занамающие такиеже должности получают индексацию.Правильно ли то,что мне индексация не положена ?

Добрий вечір! Останній раз

Добрий вечір! Останній раз підвищували зарплату з серпня 2008р., ЗП перевищує мінімальну. Як повинні нараховувати індексацію за 2013р., як я розумію це 1147*38,2%=438,15, але чомусь нараховують 34,5%*1134=395,72... Якщо я маю рацію, то вкажіть будь ласка на пункти закону при розрахунках. І ще з якого періоду повинні були нараховувати індексацію в моєму випадку.

Доброго вечора! У мене така

Доброго вечора! У мене така ситуація. Я працюю в позашкільному навчальному закладі з навантаженням 12 год. З 1 вересня 2012 року до 31 травня 2013 року я працювала за сумісництвом у школі з навантаженням 5 год. З вересня 2012 року мні не нараховують індексацію, тому що збільшилась заробітна плата. Моя колега в цьому році теж взяла 9 годин за сумісництвом, але за вересень місяць їй індексацію нарахували. Чому їй нарахувал, а мені ні?

Якщо ваш роботодавець один

Якщо ваш роботодавець один (відділ освіти чи інша організація), то в бухгалтерії маюь відомості про вашу заробітну плату на обох роботах, тому помітили підвищення доходу. у вашої колеги або помилка, або сума підвищення зарплати не перевищила суму індексації, або вона отримує заробітну плату в різних організаціях. Є роз'яснення Мінпраці, що підвищення доходу за рахунок сумісництва є підставою вважати місяць такого підвищення базовим, тому ваш роботодавець діє цілком законно.

Скажите пожалуйста.Я была

Скажите пожалуйста.Я была переведена по ст.32 в сентябре 2010 года с одного детского садика в другой , и принята на роботу по ст.10, должность воспитателя осталась так же,повышения заработной платы на тот момент не было.С меня сняли индексацию.Справедливо?Не получаю досих пор .Так как в 2011 ежеквартально на 20 гр.повышалась зарплата-это понятно.Но имели ли право изначально снимать?

Питання проведення індексації

Питання проведення індексації при прийнятті на іншу роботу в порядку переведення законодавчо не було врегульовано. Думаю, потрібно було відразу після переведення виконати наступні дії:

  1. Отримати довідку з попереднього місця роботи про суму заробітної плати, суму індексації та базовий місяць для проведення індексації.
  2. Подати письмову заяву новому роботодавцю про продовження індексації на новому місці роботи.

Крім того, якщо роботодавець (його реквізити - ЄДРПОУ) у вас залишився той-самий, то індексація повинна була вам продовжуватись.

Добрий вечір!Я працюю

Добрий вечір!Я працюю вихователем ДНЗ.Після виходу з відпустки мене переводять наказом на 1,37 ставки,тимчасово, на час відпустки моєї напарниці(1,5 місяці).Чи буде мені виплачуватися індексація після повернення на ставку?

Індексації підлягають

Індексації підлягають постійні складові заробітної плати, тому, якщо в наказі про переведення вказані терміни (до 20.08.2013 р, наприклад) чи умови виплати (на час відпустки і т.п.), то таке підвищення не впливає на базовий місяць...

Добрий вечір!Допоможіть,будь

Добрий вечір!Допоможіть,будь ласка,розібратися в даній ситуації.Працюю вихователем днз.В 2011 році звільнялась,щоб оформити пенсію по вислузі років(25 років)Потім відмовилась від пенсії і пішла знову працювати вихователем.До звільнення отримувала індексацію заробітної плати,а при прийнятті знову на роботу втратила одержання індексації,в жовтні 2011 року.До цього часу жодного разу ще не отримувала.Чи маю я право на одержання індексації в даному випадку?

Згідно офіційної статистики,

Згідно офіційної статистики, в Україні з жовтня 2011 року ще не було інфляції, достатньої для нарахування індексації заробітної плати, тому її вам і не нараховували. Для вас базовим місяцем буде місяць останнього підвищення заробітної плати або місяць прийняття на роботу.

Добрий день!А якщо надбавка

Добрий день!А якщо надбавка за високі досягнення призупинена,а потім поновлена,це є підвищення зарплати для розрахунку фіксованої індексації ?

Якщо в наказі так і сказано:

Якщо в наказі так і сказано: "тимчасово призупинено" та "відновлено", тоді місяць поновлення не є базовим. Так було до 2012 року, але, наскільки я знаю, з введенням нового порядку ситуація не змінилась.

Здраствуйте! Підкажіть, будь

Здраствуйте! Підкажіть, будь ласка, при нарахуванні декретних коштів береться інформація по ЗП за останні 6 місяців. А якщо за даний період було 2 місця роботи, то у такому випадку середня ЗП розраховується з останнього місця роботи чи з обох?

З останнього за фактично

З останнього за фактично відпрацьований час (в порядку розрахунку середнього заробітку все розписано)

Добрий день. В мене склалась

Добрий день. В мене склалась така ситуація: працівник працює за основним місцем роботи і отримує індексацію. З 1 квітня 2013 року він додатково іде працювати за сумісництвом на іншу організацію (постійно, не тимчасово), і оплата праці за сумісництвом вдвічі більша за суму індексації за основним місцем роботи. Таке питання: Чи зберігається індексація з/п за основним місцем роботи, чи базовий місяць стає квітень 2013р.? Допоможіть будь-ласка!!!

Працівник не зобов'язаний

Працівник не зобов'язаний повідомляти вас про суму його доходу за сумісництвом, так само як і факт того, що він ще десь отримує дохід. Тому ви індексуєте заробітну плату на основі інформації про дохід працівника, яку ви маєте, тобто, без врахування оплати праці за сумісництвом (крім випадку, що це внутрішнє сумісництво в межах одного підприємства).

Дякую за допомогу.

Дякую за допомогу.

Я працюю помічником

Я працюю помічником вихователя з 15.01.2012 року,індексації у мене немає.Хотіла спитати чи повинні мені нараховувати індексацію.

ні

ні

Іще одне питьання,,,Скажіть

Іще одне питьання,,,Скажіть будь ласка в мене в дитячому садочку вихователям було згідно наказу надано престижність в розмірі 20% від окладу з вересня 2011 року ,чи буде нараховуватись індексація надалі і який буде базовий місяць??????

Все залежить від конкретних

Все залежить від конкретних сум, на які підвищилась заробітна плата і сум індексації в місяці підвищення.

Скажіть будь-ласка, якщо

Скажіть будь-ласка, якщо надбавку в розмірі 50% за складність та напруженість в роботі зняли в січні 2012 року, а з 1 листопада 2012 року відновили в розмірі меншому - 30%, чи вплине це на індексацію?

Працюю в бюджетній установі з

Працюю в бюджетній установі з 1992 року. З 01.01.2010р. припинено нарахування індексації. Станом на 01.09.2012р. з/плата складає 1137 грн. Чи маю право на індексацію?

Доброго дня! Дайте будь-ласка

Доброго дня! Дайте будь-ласка відповідь на моє питання! Працівникові встановлено базовий місяць жовтень 2008 року, з жовтня 2009 року виплачувалось сумісництво до червня 2011 року. Чи буде змінюватись базовий місяць жовтень 2008 року на жовтень 2009 року. Буду дуже вдячна за відповідь.

НЕ зовсім зрозуміло.

НЕ зовсім зрозуміло. Працівнику проводилась доплата за сумісництво, чи він звільнився як основний і прийнятий як сумісник?

Добрий день!!! Підскажіть

Добрий день!!! Підскажіть будь-ласка, якщо я влаштувалась на роботу 8 серпня, а заробітня плата перша у меня 5 вересня. І був такий ньюанс, те що у звязку зі святом 24 серпня всім 5 вересня надавали премії, а мені сказали що я не відпрацювала повний місяць, тобто не вистачило 3 дня.! чи правомірні їх дії ????

Премія - не обов'язова

Премія - не обов'язова виплата, а умови її виплати чи не виплати прописується в положені про преміюванння на підприємстві.

чи потрбно нараховувати

чи потрбно нараховувати індексацію якщо зарплата працівників з початку 2011 р. не підвищувалась?

Так, потрібно. Якщо базовим

Так, потрібно. Якщо базовим буде січень 2011, то коефіцієнт індексації - 4,9 (приблизно 54 грн індексації)

Дякую за відповідь. Взагалі

Дякую за відповідь. Взагалі не дуже розумію суть індексації і як її правильно розрахувати. Була б Вам дуже вдячна за посилання на якісь джерела зі зрозумілим описанням методики нарахування інексації.

з листопада 2009р. по

з листопада 2009р. по теперішній час не виалачується заробітна плата

Це питання чи констатація

Це питання чи констатація факту?

Добрий день! Ксажіть будь

Добрий день!
Ксажіть будь ласка чи має бути в мене індексація,Працюю вихователем з 2001 року .з2006 по 2012 в декретній відпусці.Вийшла на роботу в лютому 2012.

Головне - як змінювалась ваша

Головне - як змінювалась ваша зарплата в цей період. В період перебування у декретній відпустці за вами зберігається посада, тому ще й як змінювалась з\п на займаній посаді?

Підскажіть який буде

Підскажіть який буде вважатись базовий місяць індексації, якщо з 01,10,2007 року по 01,09,2011 рік знаходилась в декретній відпустці по догляду за дитиною до 3-х років (з декрета в декрет). В період декретної відпустки присвоєно вислугу - 10%?

В залежності від абсолютного

В залежності від абсолютного значення "вислуги" в гривнях. Якщо збільшення доходу (призначення доплати за вислугу років) більше, ніж можлива індексація в місяці призначення - тоді цей місяць стає базовим. На декретну відпустку не звертайте уваги - вважайте, що ви працювали на своїй посаді в цей період.

Додати новий коментар

CAPTCHA
Введіть літери з картинки для захисту від спаму (лише англійські малі літери)