Перейти до основного матеріалу

Приватні підприємці відтепер повинні платити збір до пенсійного фонду

Друкувати

Починаючи з травня 2009 року відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №366 від 14.04.2009 року "Про сплату внесків на загальнообов&;язкове державне пенсійне страхування фізичними особами - суб&;єктами підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування" всі фізичні особи - суб&;єкти підприємницької діяльності, які працюють за фіксованим чи єдиним податком повинні сплачувати щомісячно не менше мінімального страхового внеску до Пенсійного фонду України.

Враховуючи розмір мінімальної заробітної плати у 2009 році мінімальний страховий внесок для зазначених осіб становить:

  • травень-червень — 207,50 грн.;
  • липень-вересень — 207,50 грн.;
  • жовтень-листопад — 207,50 грн.;
  • грудень — 207,50 грн.;

Особи мають право визначити для себе розмір страхового внеску, який перевищує мінімальний, але не може бути більшим 3331,62 грн (10035 грн × 33,2%). Щомісячний розмір страхового внеску визначається як різниця між визначеним особою розміром страхового внеску та частиною відповідного податку, що спрямовується органами Державного казначейства України до бюджету Пенсійного фонду України (42% від суми сплаченого єдиного податку). Сплата страхових внесків здійснюється у строки, визначені частиною шостою статті 20 Закону України "Про загальнообов&;язкове державне пенсійне страхування", а саме — щоквартально, протягом 20 днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу, а саме:

  • за травень-червень — до 20 липня 2009 року;
  • за липень-вересень — до 20 жовтня 2009 року;
  • за жовтень-грудень — до 20 січня 2010 року;

Звітність до органів Фонду зазначеними особами подається щорічно до 1 квітня наступного за звітним роком за формою згідно з додатком 26 до Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов&;язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України. Додаткова реєстрація в органах Фонду не проводиться, додаткова звітність не запроваджується. Сплата внесків здійснюється на рахунки органів Пенсійого фонду, відкриті до 1 січня 2004 року та на які перераховується частина єдиного та фіксованого податків, за місцем реєстрації цих осіб як страхувальників.

ДолученняРозмір
Dodatok 26.doc38 КБ

Добрий вечір, скажіть

Добрий вечір, скажіть ,будьласка, якщо людина пенсіонер відкриває фоп, то чи впливає це на розмір її пенсії? (Чи не зменшується вона?)

Звільняються від сплати за

Звільняються від сплати за себе ЄСВ, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Тобто, ЄСВ не сплачується - відповідно і розмір пенсії не перераховується. Але для надійності уточніть в своєму відділі ПФУ

Чи повинене підприємець

Чи повинене підприємець інвалід платити внесок до пенсійного фонду?????????

Відповів через ВКонтакті

Відповів через ВКонтакті

Доброго дня.Я відкрила ПП,і

Доброго дня.Я відкрила ПП,і закрила через три дні.Доходу я не отримувала.Декларацію подала з нулями.Чи потрібно мені сплачувати ЄСВ?І яку суму?

я подала заяву на закриття

я подала заяву на закриття пп.Платила податки вчасно.Боргів не маю.Мій дохід за 3 роки становить-100тисяч і мені кажуть ще сплатити 15000 від цієї суми,тоді мене закриють.Скажіть будь-ласка це хабара вимагають чи є такий закон про сплату?

Судячи з усього, з вас хочуть

Судячи з усього, з вас хочуть утримати 15% ПДФО. Це може бути у випадку, якщо ви перебували на загальній системі оподаткування або провадили діяльність, яка не підпадає під спрощену систему оподаткування. Також питання в оформленні книги обліку доходів та витрат - вона велася? На якій системі оподаткування ви перебували?

Добрий день. Я ФОП на

Добрий день. Я ФОП на загальній системі подала документи на отримання лікарняних по вагітності та пологам, чи потрібно мені буде сплатити податок з ЄСВ якщо я і далі займаюсь діяльністю та сплачую податки? Дякую.

Так, потрібно, оскільки

Так, потрібно, оскільки наявний об'єкт оподаткування - ваш дохід

підкажіть, будь ласка.

підкажіть, будь ласка. розпочато процес закриття фоп, написана заява у держреєстратора. чи треба й далі, до самого дня закриття (2 місяці), продовжувати сплачувати внески по єсв та здавати звіти по єсв?дякую!!!!

Після отримання довідки форми

Після отримання довідки форми № 22-ОПП в податковій ви вже не будете вважатись платником податків. Для уточнення запитайте в інспектора в податковій, до якого моменту потрібно сплачувати податки та збори і які звіти подавати.

Добрий день скажіть будласка

Добрий день скажіть будласка якщо жінка 1959 року народження і внеї за пличима 25 років неприривного стажу вчителем і хоче вона відкрити підприємницьку діяльність чи буде вона змушена платити в пенсійний фонд.

Якщо жінка ще не пенсіонер,

Якщо жінка ще не пенсіонер, то платити потрібно незалежно від стажу і років додатково страховий внесок не менший за мінімальний. Якщо жінка - пенсіонер за віком, то такі підприємці звільнені від сплати ЄСВ не менше мінімального.

Допоможіть,я робітник, працюю

Допоможіть,я робітник, працюю в ФОП з липня місяця 2013року, офіційно оформлений на роботу. коли в листопаді звернувся в пенсійний фонд,там мені сказали що не має жодних нарахувань.Що це означає....?

Дякую!

Це означає, що ви все-таки не

Це означає, що ви все-таки не працюєте офіційно або що роботодавець не платить за вас відрахувань до пенсійного (кримінальні правопорушення, між іншим). Ви оформляли трудовий договір в центрі зайнятості? (згідно закону ФОП та фізична особа-працівник повинні укласти трудовий договір в присутності представника центру зайнятості).

Оскільки відрахування до ПФ не платились, у вас цей період роботи не зарахується до загального стажу.

Добрий день підскажіть, хочу

Добрий день підскажіть, хочу відкрити ЧП по здачі лиж в оренду скільки я буду платити в налогову? Скільки треба платити в пенсійний фонд і чи можна не платити? А так як ця робота сезонна чи можу я приостоновлювати діяльність від зими до зими? Та чи потрібно при цьому кудись та щось платити? Дякую

Ви можете вибрати спрощену

Ви можете вибрати спрощену систему оподаткування - єдиний податок 2 групи (правда, в даному випадку потрібно точно вияснити, чи є здавання в оренду лиж наданням послуги, оскільки платники єдиного податку 2 групи можуть займатися лише такими видами: "Здійснюють госпдіяльність з надання послуг (у т.ч. числі побутових) платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства"). В такому разі вам потрібно сплачувати суму єдиного податку (зазвичай 20% мінімальної заробітної плати за кожен місяць - 229,40 в цьому році) та ЄСВ "за себе", але не менше мінімального страхового внеску (1147 * 34,7% = 398,01 грн). Орієньовні суми такі, але трохи змінюються протягом року.
Працювати "на сезон" не можна, але можна переходити з єдиного податку на загальну систему оподаткування і навпаки, але по цьому є обмеження.

Якщо я хочу зареєструватись

Якщо я хочу зареєструватись приавтним підприємцем, то скажіть будь-ласка я відразу буду сплачувати в пенсійний фонд чи через рік? І яку суму треба сплачувати щомісяця?

Я ФОП з вересня, недавно

Я ФОП з вересня, недавно зареєструвався на єдиному податку, 1 група . Скажіть будь-ласка в податкову потрібно подавати звіти щомісяця? і до якого числа? І чи треба подавати звіт в пенсійний фонд.

Декларацію платники 1 групи

Декларацію платники 1 групи єдиного податку здають раз на рік (у строки встановлені для річного звітного періоду). Якщо було перевищення протягом кварталу обсягу доходу, то згідно пп.296.5.1 ПКУ потрібно здати декларацію в строки, встановлені для квартального звітного періоду. У цьому випадку здана квартальна декларація звільняє платника податку 1 групи від подання річної декларації.
У разі зміни адреси платника, місця провадження діяльності, видів діяльності згідно пп. 298.5 ПКУ подається заява про це не пізніше 20 числа мiсяця, наступного за місяцем, у якому були ці зміни.
Згідно п. 295.5 ПК платники єдиного податку 1 групи, які не використовують працю найманих осіб, протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки звільняються від сплати єдиного податку, а тaкож за період хвороби, яка підтверджена копією листка непрацездатності, якщо вона триває 30 та більше календарних днів.
Для нещодавно зареєстрованих підприємців, які до закінчення місяця, коли відбулася державна реєстрація, подали заяву про oбрання спрощеної системи оподаткування нa 1 групі, перший звiтний період починається з першого чиcла місяця, наступного за місяцeм, в якому виписанo свідоцтво платника єдиного податку. Вони вважаються платниками єдиного податку 1 групи з першого числа місяця, нaступного за місяцем, у якому виписанo свідоцтво платника єдиного податку.

Звіт до ПФУ (з вересня 2013 - до Міндоходів) - раз в рік

Чи потірбно платити якісь

Чи потірбно платити якісь податки з коштів які прийшли як одноразова допомога від соц страху? Кошти прийшли для особи яка пішла в дикрет згідно заяви.

З 01.07.2013 р. на суму

З 01.07.2013 р. на суму допомоги по вагітності та пологах сплачується ЄСВ у таких розмірах:

  • роботодавцями — 33,2% — нараховування на суми допомоги. Нараховані суми ЄСВ роботодавець може відносити до складу податкових витрат на підставі ст. 143 ПКУ;
  • особами, що отримують допомогу — 2% — утримання із сум допомоги, які направляються роботодавцями до ПФУ від імені фізособи. Тому грошова сума "декретної" допомоги такій фізособі буде зменшена на суму єдиного внеску (на 2% від загальної суми).

Суми "декретної" допомоги звільнені від оподаткування податком на доходи фізосіб

Добрий день. Я ПП, але маю

Добрий день. Я ПП, але маю офіційну роботу вчителя. Відповідно, робота сплачує за мене внесок в пенсійний фонд+щось відраховують з зарплати. Але пенсійний фонд вимагає, щоб я сплачував мінімальний внесок, т.к. являюсь підприємцем. Чи законно це? Адже на пенсію я собі заробляю на офіційній роботі. А дві менсій мені все одно не заплатять...

Як підприємець ви не маєте

Як підприємець ви не маєте ніяких прав і нашу владу не цікавить, що ви працюєте і сплачуєте ЄСВ вони набивають собі кармани навіть якщо ви вийдете на пенсію за вислугою і будете мати основне місце роботи на якому за вас будуть платии ЄСВ та відрахування з заробітної плати , всерівно " СМОТРЯЩИЕ" не дадуть вам можливості зіскочити з гачка. Всерівно вирахують ЄСВ плюс як із Спд 34%. Ви як вчмтель повинні розуміти, зміна рахунків пенсійного це вдало розкрадання коштів.При виході на пенсію вам нарахують як вчителю а за ПП навіть копійки не додадуть

Згідно законодавства немає

Згідно законодавства немає пільг по сплаті працюючими приватними підприємцями ЄСВ за себе. Тобто, вимоги ПФУ на даний час цілком законні

Добрий вечір! В мене проблема

Добрий вечір! В мене проблема із пенсійним фондом, 1 квартал 2013 року знаходились на спрощеній системі оподаткування, євс сплатила відповідно за 1 квартал. подали в податку заяву про припинення господарської діяльності(розірвали договір олренди, інший не заключили), здали свідоцтво про сплату єдиного податку, відповідно - ми автоматично перевелись на загальну систему оподаткування,доходу немає. сплати також.

Пенсіййний обнаглів - прийшла вимога про сплату ЄВС за 2 квартал і провадженням виконавчим комітетом, що мені робити- що написати у виконавчому комітеті - в податковій взяла довідку про те що відсутня сплата єдиного податку їм чомусь не підходить?

Пенсійний фонд України

Пенсійний фонд України роз’яснив особливості сплати ЄСВ фізичними особами — підприємцями.
Для зазначених платників (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування) ЄСВ нараховується у розмірі 34,7% суми доходу (прибутку), отриманого від ïх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізосiб. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).
За повідомленням ПФУ фізособи — підприємці на загальній системі оподаткування, сплачують ЄСВ протягом року до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня i до 15 листопада у вигляді авансових платежів у розмірі 25% річної суми ЄСВ, обчисленої від суми, визначеної податковими органами для сплати авансових сум податку на доходи фізосiб — підприємців. Суми ЄСВ, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний рік до 10 лютого наступного року, на підставі даних річної податкової декларації. При цьому попередній лист ПФУ від 05.03.2013 № 5840/03-20 відкликано.

Отже, на мю думку, після переходу із спрощеної системи оподаткування на загальну ви повинні продовжувати сплачувати авансові платежі з ЄСВ та ПДФО, якщо в декларації про доходи в податкову вказали ненульові суми в рядку планованого прибутку на 2013 рік. Тому вимога ПФУ виглядає закономірною.

Перебування ФОП на загальній системі оподаткування не значить, що ви припинили діяльність, а лише значить, що ви плануєте сплачувати податки на загальних підставах. Тобто, ви будь-якого місяця можете отримати дохід.

Оскільки ви маєте право подавати декларацію про доходи податковій щоквартально, то непогано було б її подати разом із заявою про перехід на загальну систему оподаткування, де вказати, що плануємий дохід - 0.

Можу лише порекомендувати звернутися за допомогою до юриста - він порадить (не безкоштовно, звичайно), чи можете ви розраховувати на виграш суду в разі вашої незгоди з виставленою сумою і допоможе за потреби скласти позовну заяву, оскільки у всіх випадках є свої особливості.

Також непогано було б, щоб ви навели текст, який написаний у вимозі від ПФУ чи у виконавчому листі.

Доброго дня! скажіть будь

Доброго дня!
скажіть будь ласка, я пп на єдиному податку 5%, сплачувала в пенсійний фонд 44,7 % від мін з/п щоквартально!заяву на закриття пп я написала 21.02.2013р, дохід я мала тільки в січні 2013р, тому в пенсійний я заплатила тільки за січень та за лютий! на даний момент пенсійний фонд з мене вимагає сплатити за весь перший квартал + будуть штрафні санкції! чи повинн я їх сплачувати? дякую

Добрий вечiр я роблю в

Добрий вечiр я роблю в приватного пiдприемця йду в дикрет,вони повиннi по закону сплатити менi дикрет?вони хочуть щоб я розщиталась кажуть що ми таке не оформляем.

Лікарняний у зв'язку з

Лікарняний у зв'язку з вагітністю та пологами повинні оплатити. Все далі повинні оплачувати управління праці (якщо ви підете у відпустку по догляду за дитиною до 3-х років). Вимога звільнитися є безумовно невірною і навіть злочинною. Крім того, сам лікарняний оплачує соцстрах. Підприємцю потрібно тільки зібрати потрібні документи (лікарняний) та подати в соцстрах.

Скажіть будь-ласка я тільки

Скажіть будь-ласка я тільки зареєструвався як ФОП але ще немає чим торгувати і втратив місце торгівлі поки вирішував в центрі зайнятості з одноразовою допомогою. Я чув щоможна написати заяву на прикладі ось http://ut.kiev.ua/yuridicheskaya-praktika/item/74-zayava-pro-vidsutnist-... щоб хочаб у пенсійний не платити. Мені її потрібно відразу зараз написати? І кому, куди?

Якщо ви зареэструвались як

Якщо ви зареэструвались як ФОП і обрали загальну систему оподаткування (а не єдиний податок), то ви повинні лише раз на рік до 10 лютого подати звіт до пенсійного та ДПІ. Звільнитися від подачі звіту не можна такими заявами (це скоріше до юридичних осіб). Якщо ж система оподаткування - єдиний внесок, то ви щомісячно сплачуєте цей єдиний внесок до ДПІ і, відповідно, подаєте всі звіти відповідно до обраної групи єдиного податку. Звільнитися від подачі таких звітів ви теж не можете.

А на якому етапі я обираю

А на якому етапі я обираю систему оподаткування? А то я ще після отримання першого документу про реєстрацію яне ходив ні у пенсійний ні у п-ву. Мені сказали, що я автоматично зараз на загальній системі оподаткування?

Відразу після реєстрації в

Відразу після реєстрації в держреєстратора ви автоматично реєструєтесь в податковій на загальній системі оподаткування та в пенсійному на основі відомостей, переданих держреєстратором в автоматичному режимі.

Детальніше можете прочитати на сайті http://forum.byhgalter.com/yak-zareestruvatisya-privatnim-pidpriemcem-fo...

Скільки відсотків повинні

Скільки відсотків повинні платити продівцям продуктового магазину?

Сума заробітної плати за

Сума заробітної плати за місяць або за годину роботи (в залежності від системи оплати праці відповідно до вашого трудового договору) повинна бути не меншою за законодавчо встановлений мінімум - 1147 грн\міс або 6,88 грн\год. В будь-якому разі сума оплати праці повинна бути прописана в трудовому договорі і вимагати від роботодавця ви можете тільки відповідно до трудового договору. Якщо вам платиться менше - вимагайте оплати праці відповідно до законодавства.

Поясніть будьласка! Я

Поясніть будьласка! Я офіційно працевлаштований з 2008-ого року, мій працедавець сплачує за мене всі соціальні внески що звичайно впливає на розмір моєї заробітньої плати. у 2012 зареєструвався як ФОП на єдиному податку другої групи. Єдиний податок сплачував весь цей час щомісяця, але до ПФ ніколи нічого не платив. Тиждень тому прийшов лист з ПФ з повідомленням про заборгованність за цілий рік, сума десь близько п'яти тісяч. Чи повинен я вдруге сплачувати за себе соціальний внесок до ПФ, атже працівників я ніколи на наймав, а весь цей час за мене вже сплачували цей внесок? Якщо так, то чи означає це що я потім буду отримувати подвійну пенсію?

Сплачувати внесок в сумі, не

Сплачувати внесок в сумі, не меншій за мінімальний внесок, ви повинні відповідно до законодавства, оскільки вибрали спрощену систему оподаткування. Наявність доходів у вигляді заробітної плати і сплата з них ЄСВ не звільняє від сплати. При загальній системі оподаткування (якщо ви доходів від підприємницької діяльності не отримуєте) ви платите ЄСВ не менше мінімального тільки в місяці офіційного отримання доходу, тому в такому разі є скнс змінити вашу систему оподаткування.

Щодо отримання подвійної пенсії - мені здається, в умовах нашої держави це нереально, але можете уточнити, як впливає сплата ЄСВ як підприємця на загальний стаж та на інші умови для призначення пенсії. Здається, за період сплати ЄСВ до нарахованої заробітної плати для сплати пенсії додається ваш дохід у вигляді мінімальної заробітної плати чи прожиткового рівня - вони зараз рівні (оскільки саме з неї ви сплачуєте мінімальний ЄСВ).

Доброго дня! У мене проблема

Доброго дня! У мене проблема з Пенсійним Фондом при закритті ФОП. У серпні 2012 року у державного реєстратора написав заяву про закриття ФОП. Податкова провела перевірку у січні 2013 року. Перевіряла всю діяльність по січень 2013, а недоїмки, штрафи та інше виписала до дати написання заяви на закриття. Тут я цілком хгоден і все нормально. А от Пенсійний Фонд починав з мене вимагати сплати единих внесків по сьогоднішній день. Чи зобов’язаний я виплачувати їх? Що мені робити, адже сума набігла не маленька?

На якій системі оподаткування

На якій системі оподаткування ви знаходитесь на даний момент та на момент подачі заяви державному реєстратору? Я так і не зрозумів - ви вже припинили підприємницьку діяльність чи ще ні? Якщо так - з якої дати?

Перевірте правильність дій з боку перевіряючих органів (щодо дотримання строків) відповідно до http://soter.kiev.ua/publications/closepp. Також перевірте правильність ваших дій.

В мене таке питання. Я

В мене таке питання.
Я відкрив підприємця в 2005р,але я був ТІЛЬКИ в держ. реєстратора,маю тільки свідоцтво про реєстрацію,тобто в податковій не був і свідоцтва про сплату єдиного податку не мав.

Хочу "поновитись".
Що мені робити,чи будуть якісь штрафи?

Я думаю может стоит подать на

Я думаю может стоит подать на следующие три года в налоговую отчеты с нулевым балансом, тогда можно будет закрывать ЧП они как раз в этом случаи ведут проверку за последние 3 года, может тогда штрафов не будет, а так не знаю, что еще можно сделать, кажется штрафов не избежать. особенно с пенсионным.

Під час проведення закриття

Під час проведення закриття ПП ці штрафи і нарахують, оскільки без візи ПФУ ПП не закривається. А може, почекати введення 5.10?

Кожного року потрібно було

Кожного року потрібно було подавати звіт до пенсійного та до податкової, тому при зверненні в якийсь із цих органів можуть бути нараховані штрафи (причому самі звіти все-рівно потрібно подати)

Добрий день! Моя мама отримує

Добрий день! Моя мама отримує пенсію свого чоловіка ( він був військовим ) як з втрати кормільца, але вона є також підприємцем за спрощеною системою. Чи повина вона платити в ПФ?

Звільняються від сплати ЄСВ

Звільняються від сплати ЄСВ підприємці-спрощенці, які є пенсіонерами за віком або інваліди. Інших винятків для таких підприємців не передбачено.

Чи повинен підприємець

Чи повинен підприємець сплачувати в пенсійний фонд єдиний внесок за найманого продавця-інваліда?

Так, повинен, на загальних

Так, повинен, на загальних підставах.

Приватний підприємець нараховувує єдиний внесок на зарплату працівника-інваліда за загальною ставкою, встановленою ч. 5 ст. 8 Закону № 2464 та пп. 3.1.1 Інструкції № 21-5 залежно від класу професійного ризику виробництва.

Саме такої позиції дотримується ПФУ, який у листах від 08.05.2012 р. № 10531/03-20 та від 30.08.2012 р. № 17537/Г-4 зазначив, що на фізичних осіб – підприємців, які використовують працю інвалідів, пільга щодо ставки єдиного внеску у розмірі 8,41 % не поширюється. Тобто фізичні особи – суб'єкти підприємницької діяльності на фонд оплати праці найманих працівників, які є інвалідами, зобов'язані нараховувати єдиний внесок у розмірі, який визначається залежно від класу професійного ризику виробництва.

Я ПП з 2011р.Неплатив нікуди

Я ПП з 2011р.Неплатив нікуди і нездавав ніяких звітів за ці роки бо нічого неробив.Мене цікавить що мені робити, бо зараз хочу відкрити свою справу.Дякую.

За 2011, 2012 рік потрібно

За 2011, 2012 рік потрібно було подати річний звіт до пенсійного фонду (з нулями), декларацію (теж річну) до податкової. Це якщо на загальній системі оподаткування. Якщо на спрощеній - то тут ще більше проблем буде, оскільки щомісяця потрібно було здавати звіт в податкову і сплачувати єдиний податок, також раз в квартал в ПФУ + річні звіти.

Одним словом, штрафів трохи буде в будь-якому випадку. Крім того, за ці роки вже неодноразово мінялось законодавство і терміни подання звітів. Можете поки нічого не повідомляти, але обов'язково ведіть книгу обліку доходів та витрат, бо на це податківці звертають особливу увагу і штрафи значні. Також дізнайтесь у знайомих підприємців на такій самій системі оподаткування, які звіти вони подають і починайте самі здавати. Отримайте ключі електронного цифрового підпису для здачі звітів в податкову та ПФУ через інтернет, одним словом, порідше відвідуйте різні інстанції. Заробите грошей, тоді краще самі прийдіть і спитайте, скільки штрафу потрібно заплатити, бо це все-рівно колись вилізе. Крім того, по ПФУ терміну давності за несплату внесків немає, тому можуть і в 90 років прийти і спитати, чому колись не сплачено було ))). Також відповідно до вашого заняття виберіть собі зручну і економну систему оподаткування.

Додати новий коментар

CAPTCHA
Введіть літери з картинки для захисту від спаму (лише англійські малі літери)